Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Екопсихологія

Головна > Книги > Екопсихологія

 

Змiст


ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ В БАГАТОВИМІРНОМУ ПРОСТОРІ

Екологiя і екопсихологiя

Що таке людина

Багатомiрнiсть простору

Бог

Бог — i ми

Сенс життя людини

Доля та її корекцiя

Любов, Мудрiсть i Сила

Що таке Любов

Любов до людей

Любов до природи

Бог є Любов

"Кожен вихiд зi стану любовi..."

Егоцентризм — i Богоцентризм

Любов до Бога

Сексуальний аспект Любовi

Виховання дiтей

Поради щодо харчування

Одяг

Нiчний сон

Медицина, здоров'я й доля

Праця в матерiальному свiтi

Духовне служiння

Прив’язаності помилковi й істинні

Учення Бога — i сектантство

Споконвічний Закон – Санатана Дхарма

Коментар до схеми Патанджалі

Яма та ніяма

Асана

Пранаяма

Пратьяхара

Дхарана

Дхьяна

Самадхі

Чакри та меридіани

Медитативнi тренування

Мiсця сили

Формула Бабаджі

Істина

Простота

Любов

Карма-йога (служіння)

Знищення свого нижчого «я» заради злиття з «Я» Бога

Завершення Шляху

ПРАКТИКА ПРЯМОГО ШЛЯХУ

Попередні методи

Початкові методи

Етична самокорекція

Враження — як «їжа» для душі

Початковий контроль своїх емоцій

Про співчуття

Зібраність, енергійність

Хатха-йога

Робота з образними уявленнями («візуалізація»)

Основні методи

«Хрест Будди»

Розминка

Релаксаційні асани

Пранаями

Психофізичні вправи

«Шавасана»

«Латихан». Хрещення Святим Духом

Очищення чакр. Розкриття духовного серця

Виходи з тіла

Розвиток чакр. Дань-тяни

Робота з меридіанами. Сушумна, читрині, жень-мо, «мікрокосмічна орбіта», серединний меридіан

«Кокон»

«Міхурі сприйняття»

Розвиток сили у витонченості  (правильна «кристалізація» свідомості)

«Моржування»

Медитативний біг

Вищі методи

Пранава. «Народження» і «дорослішання» у Святому Духові

Іще про самозцілення

«Тотальна реципрокальність» (Ніродхі)

Вогняне хрещення

«Корінь»

«Підняття» кундаліні

Входження в Обитель Творця

Наш смисл життя (лекція)

Про «древо пізнання добра і зла» (лекція)

Сходини духовного Шляху

Як полюбити Бога? (лекція)

Практика сучасного ісихазму (лекція)

«Сонце Бога» або Як стати Океаном Чистої Любові (лекція)

Як розуміти слово Бог (лекція)

Релігія — і релігійні рухи та школи (лекція)

«Вузький Шлях» до Вищої Мети (лекція)

Атман і Кундаліні (лекція)

Служіння Богові (лекція)

Мистецтво і духовний розвиток (лекція)

Головні принципи викладання психічної саморегуляції дітям та підліткам (лекція)

Мистецтво бути щасливими (лісова лекція до фільму)

Саттва туманів (лісова лекція до фільму)

Саттва весни (передмова до фільму)

Ключі до таємниць життя. Набуття безсмертя (лісова лекція до фільму)

ЗАГАЛЬНЕ ЗАКІНЧЕННЯ

1. Про історію релігії

2. Що потрібно розуміти  під словом Бог

3. Що таке людина

4. Основи методології  духовного вдосконалення

5. Структура людського організму  і будова Абсолюту

6. Якою має бути практика релігійних об’єднань

Кухонные полотенца

Схема вивчення структури Абсолюту



 

 

“Моржування”

 

Одним з прекрасних методів не тільки загартування (у загальноприйнятому значенні), але і підвищення енергетичної потужності організму є “моржування”, тобто, купання у крижаній воді.

Було підраховано, що частота застудних захворювань під час “моржування” знижується в 60 (!) разів, незастудних — в 30 разів. “Моржування” як лікувальний прийом виліковує від багатьох хвороб, включаючи радикуліти, гіпертонію, гіпотонію, туберкульоз легень, цукровий діабет, хронічні шлунково-кишкові захворювання, запальні явища у статевих органах, порушення менструальних циклів, шкіряні захворювання тощо. [23,29].

Починати купатися у холодній воді не обов’язково з осені, як іноді вважають: цим можна зайнятися хоч у найсильніші морози. Але перед початком бажано освоїти розглянуті прийоми психічної саморегуляції. У такому випадку “моржування” сприятиме закріпленню навичок перебування в найтонших психічних станах.

При цьому вихід на мороз у роздягненому вигляді і занурення у крижану воду стає не лише вольовим актом, але і дозованим, керованим експериментом над собою по збереженню найтонших станів в умовно несприятливому зовнішньому середовищі. Корисно при цьому максимально розтотожнитися з відчуттями тіла і лише спостерігати за ним з глибини тонких планів оточуючого простору.

За “холодного удару” організм відповідає енергетичним стресом, який може супроводжуватися позитивним чи негативним емоційним забарвленням — залежно від першопочаткового налаштування і від здатності до психічної саморегуляції. Енергетична система організму різко підвищує свою активність. Запускається інтенсивне теплоутворення. Психічне налаштування і розтотожнення з відчуттями тіла дозволяють не відчувати холод у повітрі та воді навіть за сильного морозу. Після перебування у крижаній воді холод деякий час також не відчувається, а за несильного морозу навіть настає відчуття лихоманки за рахунок триваючого випрацювання організмом великої кількості тепла. Але через 10-20 хвилин настає виснаження ресурсів організму і з’являються озноб і тремтіння. У міру тренування інтенсивність таких проявів знижується. Зігріватися в такі моменти можна з допомогою активного руху, у теплому приміщенні, біля вогнища. Ось ці стреси і спустошення енергетичної системи організму тренують її, підвищуючи мобільність і нарощуючи її енергоємність.

Купатися потрібно обов’язково з головою. Увійшовши у воду, потрібно зразу зануритися повністю, потім почекати, поки заспокоїться дихання, а тоді знову занурити голову із затримкою дихання. Саме в цей час можна спостерігати, як з тіла вилітають згустки темних енергій, що веде до зцілення.

Одним з найвідоміших популяризаторів холодового загартування у нашій країні був Порфирій Корнійович Іванов, який на прикладі свого життя довів можливість гармонійного злиття з природою у всіх його проявах. Навіть у найбільші морози він ходив у одних трусах і босий, багато разів купався взимку у природних водоймах або обливався водою з колодязів, ночував без одягу в снігу.

Хоча, безсумнівно, що купання у крижаній воді є найбільш ефективною з усіх процедур загартування, але дуже не засмучуйтеся, якщо поряд з вашим будинком немає придатної для цього водойми. Ви можете, наприклад, бігати по снігу босоніж і, якщо є можливість, то й полежати, роздягнувшись, в снігу. Нарешті, можна полежати у ванні з холодною водою.

Проте слід враховувати, що вода з температурою вищою 8 градусів за Цельсієм уже не викликає достатньо чіткого запуску енергетичних процесів, купання у ній менш ефективне, а у нетренованих воно може навіть викликати застуду.

Холодові процедури можна здійснювати під час спеціальних тренувань, а також — щоб зняти втому і в усіх тих випадках, коли під впливом різного роду причин ми втратили внутрішню гармонію або перестали бачити в собі світло.

Усі холодові процедури повинні мати місце лише з обов’язковим підключенням психічної саморегуляції, а не з допомогою вольового акту. Спеціально намагатися посилити ефект за рахунок різких температурних контрастів — недоцільно. Наприклад, якщо ми хочемо облитися холодною водою з тазу чи відра, то спочатку зануримо у неї кисті рук, відчуємо, як струмені блаженної свіжості, радості піднімаються по них. Потім вмиємо обличчя і відчуємо свіжість і радість, що входять через нього.

Виллємо декілька пригорщів води собі на голову, уявимо, що це — вода з весняної талої калюжі на луках, що вона — сама весна. І тоді з’явиться непідробне бажання з’єднатися з цією водою всім тілом!

Після купання чи обливання поспостерігаємо за енергетичними процесами в організмі. А там можна побачити горіння яскравого білого світла-вогню, який потрібно рівномірно розпалити і розподілити по всьому організму всередині тіла. Цей вогонь також зцілює.

На завершення цієї глави варто сказати наступне. Навіть без попереднього навчання психічній саморегуляції “моржування” врятувало багатьох людей від тяжких хвороб, у тому числі й раку, які вважаються невиліковними. Відомо багато випадків швидкого зцілення з допомогою цього прийому, у тому числі, від респіраторних захворювань у гострій стадії. В ентузіастів “моржування” вже накопичений певний досвід лікування дітей, і це питання заслуговує серйозного всебічного вивчення.

Та панацеєю (ліками від усіх хвороб) воно не є. За хронічних захворювань, наприклад, які перетікають з незначною підвищеною температурою тіла, воно не завжди дає позитивний ефект. Очевидно, організм у цих випадках уже не має енергоресурсів, які могли б активізуватися за допомогою занурення у крижану воду.

Таким хворим, скоріш за все, допоможуть, навпаки, гіпертермічні (високотемпературні) ванни [31].

Неприпустимим є також примушування до “моржування” навіть з лікувальною метою, оскільки саме психічна готовність значною мірою визначає його ефективність.

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]