Очищення чакр. Розкриття духовного серця
Услід засвоєнню сказаного можна приступити до очищення і приведення в порядок чакр.
Стан чакр тісно взаємопов’язаний з тими органами, які розташовані у відповідних до кожної чакри ділянках тіла…
Чакри беруть участь в енергозабезпеченні цих органів, а захворювання органів негативно позначаються на стані чакр.
Наприклад, у “сфері відповідальності”.
— анахати — виявляються серце і легені, також руки та молочні залози,
— маніпури — у тому числі, шлунок і низка інших структур травної системи,
— свадхістани — у тому числі, статеві органи і сечовий міхур, а також ноги,
— сахасрари — півкулі переднього мозку,
— аджні — вся решта головного мозку, а також очі, вуха, ніс і носоглотка,
— вішудхи — у тому числі, уся шия, щитовидна залоза, також обидві щелепи з їхнім зубним апаратом. (Межа між “сферами впливу” аджні і вішудхи проходить по піднебінню).
* * *
Почнемо роботу з чакрами. Існують певні поєднання звуків (різновид мантр), спів яких сприяє, завдяки виникненню резонансних вібрацій, розвиткові чакр. Мантри також допоможуть досягти чіткого відчуття своїх чакр. Ці мантри такі:
для сахасрари — ам,
для аджні — вом,
для вішудхи — хам,
для анахати — ям,
для маніпури — рам,
для свадхістани — вам,
для муладхари — лам.
Будемо хором, протяжно, ніжно, на високих звукових частотах (орієнтуючись по висоті на жіночі голоси) неголосно співати мантри з одночасною концентрацією у відповідних чакрах. Переходячи із чакри в чакру, заходимо в них ззаду, зі спини чи з потилиці, неначе проникаючи у вічка або ніші.
Повторимо декілька разів весь цикл мантр. Досягнемо чіткого відчуття вібрації в усіх чакрах.
Обов’язково будемо практикувати цю вправу щодня. За відсутності можливості співати чакри вголос — співайте їх про себе, але тільки після чіткого оволодіння співом уголос.
Роботі з анахатою і зараз, і надалі будемо приділяти максимальну увагу — і вже лише від цього наше життя стане світлішим і радіснішим.
Якщо не оволодіти дуже витонченим і ніжним співом для чакр — далі нічого не вийде. Особливо часто такі труднощі трапляються у чоловіків, які не відчувають витонченості. Їм може допомогти наступний прийом. Візьмемо в рот ковток води і пополощемо ним горло — так, щоб було чути булькотіння. Продовжуючи, опускаємо ковток все глибше в горло, звук при цьому стає вищим. Нехай він стане якомога вищим. Ось від цих нот і потрібно співати мантри для чакр.
Засвоїмо ще один прийом для прочищення і розвитку чакр. Створимо позаду анахати образ білої об’ємної фігури, що світиться, утвореної чотирма трикутниками, сторони яких з’єднані. Вона називається тетраедром. Вводимо її ззаду в кожну з чакр почергово — одним кутом уперед (крім сахасрари і муладхари) — і швидко крутимо навколо горизонтальної осі, що проходить ззаду наперед, і спрямована проти годинникової стрілки, якщо дивитися ззаду. Для двох крайніх чакр обертання тетраедра потрібно здійснювати навколо вертикальної осі, причому для сахасрари — одним кутом вверх, а для муладхари — вниз. Напрямок обертання для останніх випадків — проти годинникової стрілки, якщо дивитися з тіла. Виконання вправи полегшується, якщо поєднувати його з неначе “вдуванням” в чакри відповідної їм мантри.
Усі розглянуті вправи з чакрами ( а потім і з меридіанами) зручно проводити саме стоячи.
Але існує одна достатньо проста вправа з духовним серцем, яку може спробувати кожен — без яких-небудь умов. Відчуємо свою голову переміщеною у грудну клітку. Відчуємо ніс, лоб, губи. Поворушимо губами. Щоб голова не “випливала” на своє попереднє місце, відчуємо на ній капелюх. Потім — найголовніше: потрібно відкрити очі, “покліпати” віями… І тепер будемо навчатися дивитися на зовнішній світ з грудей. Він відчуватиметься тепер зовсім інакше: не жорстким і ворожим а тонким, ніжним, що відгукується на емоції любові.
Оце і є розкриття духовного серця.
Як бачимо, це робиться досить просто. Було б тільки бажання!
Надалі потрібно буде навчитися дивитися з анахати не лише вперед, а й назад.
Вправи з чакрами і всі наступні медитативні тренування потрібно проводити з відкритими очима. (Можете самостійно вивчити — чому?”
* * *
Міцно закріпивши все вже пройдене, потрібно буде тепер освоїти все те ж — для усієї із решти чакр. (“Вікна” двох крайніх чакр спрямовані відповідно вгору і вниз. Але крізь них можна дивитися також уперед і назад).
Назад потрібно навчитися дивитися не тільки заради розвитку чакр, але й тому, що, дивлячись уперед, ми привчили себе бачити світ матеріальних об’єктів, позаду ж — чисті і витончені зони із Свідомістю, що перебуває в них.
І більше того, цією вправою ми зараз готуємося до того часу, коли будемо цілком усвідомлено виходити за межі тіла. І це також належить учитися робити спочатку саме назад — назад з анахати.