Одяг
Обов'язково треба багато ходити, спiлкуючись iз Богом серед живої природи. Тому скажу кiлька слiв про одяг.
Перше важливе правило для того, хто іде по духовному Шляху тут таке: намагатися не носити синтетичний одяг, особливо той, котрий безпосередньо прилягає до шкiри. Синтетична тканина створює на собi електричний потенцiал, що шкiдливо впливає на енергосистеми органiзму, а також перешкоджає нормальному енергообміну з навколишнiм середовищем.
Особливо несприятлива синтетика при психоенергетичній роботi — як у залi, так i на природi.
Однак немає пiдстав уникати, наприклад, полiетиленових плащiв на випадок дощу, гумового взуття в мокру погоду. Але в такому взуттi повинна бути устiлка, наприклад, з повстi або наклеєного на тверду основу ватину (м'який лiнолеум) або iнших матерiалiв.
Узимку гумовi чоботи повиннi бути на 2-3 розмiру бiльше звичайного розмiру взуття, у кожен чобiт можна класти по дві устiлки, на ногу надягати по 2-3 вовняних носка, а поверх них — щоб не так протиралися — простий носок. Щоб ноги не мерзли, треба вовнянi носки надягати саме на голу ногу: волога вовняна тканина не холодить тiло.
Те ж саме й з верхнiм одягом: якщо вам раптом довелося сильно промокнути, то, вiджавши одяг, вовняний светр надягнiть першим, все iнше — поверх нього.
Велику увагу потрiбно придiляти гладкостi верхньої сторони пiдошов взуття. Так, якщо є нерiвностi пiд п'ятою, то при тривалiй ходьбi виникає запалення окiстя п'яткових костей. Або ж у деяких видах взуття пiдошва починає жолобитися в переднiй частинi: це збивається вкладений у неї навiщось шар картону. У результатi може порушитися робота суглобiв великих пальцiв, що приводить iнодi до важких запалень суглобiв з набряком всiєї ступнi. Щоб привести таке взуття в придатний стан, треба вiдокремити пiдошву, видерти з неї шар картону, потiм приклеїти заново.
Попутно скажу кiлька слiв про рюкзаки. Найбiльш зручнi з них рюкзаки з поясним ременем. Але привернемо увагу на те, щоб поясний ремiнь був пришитий саме до самої нижньої спинної частини, тiльки тодi вiн повнiстю виконує свою роль, переносячи навантаження iз плечей на таз.