Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Лісові лекції до фільмів

Головна > Книги > Лекції

 

Володимир Антонов

Психічна саморегуляція

 
(лісова лекція до фільму)


Частина перша

Сьогодні ми поговоримо про один із напрямків йоги, якій також можна назвати мистецтвом психічної саморегуляції, і про роль психічної саморегуляції в духовному розвитку людини.

Озирнемося навколо і побачимо, як багато людей, який величезний відсоток людей страждає від своїх невдач в матеріальному світі, від хвороб… Від того, що не можуть знайти сенс свого життя. І результат — це депресії, неврози та інші психічні порушення… Співаються люди, потрапляють в залежність від наркотиків, стають на шлях злочинів, на шлях самогубства…

Можу стверджувати з повною відповідальністю, що неможливо досягти гармонії і за великим рахунком успіхів у своєму бутті без вміщення в свій світогляд Бога і без серйозної роботи з доведення своєї етичної складової у відповідність з тим, якими нас хоче бачити Бог. І кожній людині було б краще за все почати своє перетворення сааме з вивчення картини світу…

Що таке Бог? … Адже дуже мало хто з людей розуміє це… Дуже мало! Навіть серед тих, хто переконані абсолютно в тому, що вони віруючі! Але вони не розуміють, у що вони вірять, в буття Кого вони вірують, що таке Бог… Вони називають тільки лише імена, якими люди називають Бога, але природи світобудови і змісту своїх життів вони не розуміють. І ось у всьому цьому потрібно розібратися.

Дуже важко безлічі людей, які були виховані в атеїстичної або, скажімо так, нерозумно-релігійному середовищі, легко переключитися на істинні знання, які мають на увазі буття Бога з правильним розумінням того, який Він. І при цьому, що потрібно не жебрати перед Ним і не сподіватися на «спасительність» тих чи інших обрядів — а активно творити себе такими, якими нас хоче бачити Бог!

* * *

У той час, коли в Росії ще не можна було згадувати слово Бог, говорити про Бога, роз'яснювати природу Бога, ми викладали мистецтво психічної саморегуляції і при цьому змушені були не згадувати слово Бог.

Але, тим не менше, майже всі хто успішно займалися… Ні, неправильно сказав… Всі саме хто успішно займалися починали відчувати буття Бога, присутність Бога без згадування Бога з боку викладача. І після цього вони вже починали осмислений пошук релігійно-філософських істин.

І ось саме для людей, які хочуть спочатку розібратися в тому, що таке Бог і лише потім вже підлаштовувати своє життя під цій новий світогляд свій, тобто людей, які не здатні прийняти просто віру, для людей, які здатні приймати не віру, а ЗНАННЯ, — ось для цих людей я зараз і буду говорити.

Але… для того, щоб отримати ці ЗНАННЯ, буде необхідно докласти особисті зусилля щодо зміни себе.

При цьому початковими цілями, цілком легко реалізуємими на цьому шляху, нехай будуть хоча б отримання гармонійного існування серед інших людей, здоров'я, пізнання того, що називається щастям!

Почнемо з цього! І відчуємо це через особистий досвід, приклавши до себе ці знання, які вже робили прекрасну службу дуже багатьом людям.

Можу цілком певно стверджувати, що повноцінно освоїти мистецтво психічної саморегуляції можливо не інакше як через управління функціями своїх чакр.

Докладні знання про чакри, їх функції, про можливості роботи з ними викладені в нашій книзі Екопсіхологія.

А зараз у цій нашій сьогоднішній бесіді я торкнуся тільки тієї частини цих знань про чакри, які необхідні для сьогоднішнього викладу матеріалу.

… Отже, чакр всього сім. Вони у кожного з нас є — в голові, в шиї, в тулубі.

Кожна чакра відповідає за забезпечення біоенергією відповідного їй сегмента тіла. Але це тільки одна з функцій чакр. Причому, якщо чакри забруднені грубими енергіями або просто не розвинені, то вони не можуть успішно функціонувати, і звідси можуть виникати і виникають різні, у тому числі важкі хронічні захворювання, від яких дуже часто не може допомогти медицина.

А ось якщо чакри прочистити, розправити, то вже тільки від цього відбувається зцілення від багатьох хвороб.

Але ще більш важливо, що чакри беруть участь у регуляції емоційно-вольової сфери людини… кожної людини.

Наприклад, дві головні чакри — відповідальні за інтелектуальну функцію, шийна чакра Вішудха — за емоційне сприйняття навколишнього середовища, оцінку ситуацій, які мають естетичне значення.

Чакра анахата — це чакра, яка продукує емоції кохання. Саме в ній формуються, і з неї поширюються наші стани любові як психічні стани. У цій же чакрі починає формуватися і з неї росте духовне серце.

Чакра верхньої половини живота — відповідальна за травну систему, за енергійність людини, працездатність.

Чакра нижньої половини живота — відповідальна за репродуктивну функцію.

Нижня чакра муладхара — за зв'язок з накопиченим запасом кундаліні, якщо він, звісно, існує вже у позитивно розвиненої людини в еволюційному відношенні.

Причому важливо знати, що чакра аджна, що знаходиться в середині голови, є «винуватцем» дуже багатьох людських бід. Це відповідає і, у тому числі, її назві у санскритському. «Джня» — мудра, мудрість, «а» - негативна частка. Тобто її назва означає 'не-мудра', або, російською, просто 'дурна'.

У чому біда тут? У тому, що ця чакра є базою егоцентризму людського. Їй не можна дозволяти домінувати. Вона таку людину, у якій вона домінує, робить сильно вираженим егоцентріком.

Така людина егоїстична, ревнива, уразлива, запальна, дуже багато людей впадають, люди цього психотипу, впадають в «копання у собі»…

Один дуже сильно виражений такий випадок я зараз пригадую: знав одного чоловіка, який намагався вивчити витоки власних думок, зрозуміло, абсолютно безнадійно. Ось це - одне з крайніх проявів домінування чакри аджна.

І дуже багато людей цього психотипу перетворюються просто на скигліїв і паразитів, звинувачують всіх оточувальних у своїх бідах і невдачі. Звідси й психічні порушення, які абсолютно природні.

Подібно до того, як злобні сільські собачки охороняють свої будки, скелясь і гавкаючи на усіх, — такі люди стоять на сторожі своєї самості, своїх нижчих «я», у тому числі своїми конфліктними витівками. Причому такий спосіб поведінки відчувається ними — як норма; їм здається, що і всі люди — такі ж як вони. І що головна суть життя — це саме взаємна боротьба між індивідуальними «я» людськими. І вони можуть навіть «обґрунтовувати» такий свій стиль життя гаслом «боротьби за виживання»…

Ще гірше буває, якщо «аджнічность» поєднується з підвищеною функцією чакри маніпури, чакри сонячного сплетення, верхньої половини живота. У таких випадках формується аджніческі-маніпурний психотип. Найбільш яскравий його прояв — це вічно роздратовані, незадоволені всім і всіма, люди, їх іменують самодурами.

Що таке самодур? Це - дурень, погана людина, дурна, до того ж ще володіє підвищеною зарозумілістю. Ще їх можна називати агресивними примітивами. Для них, у тому числі, характерно пияцтво. У такий спосіб вони «заспокоюють нерви».

Є низка психотипів людських відповідно до інтенсивністю вираженості тих чи інших чакр. Але це ми докладно описували в книзі Екопсіхологія, тому зараз заощадимо час, про це говорити багато не будемо.

Але відзначимо протилежний ось цього аджніческого або аджніческі-маніпурного психотипам, інший психотип — анахатний.

Це — люди-скарби в людському суспільстві! І це є найбільш перспективні в еволюційному відношенні втілені душі!

Хоча вони самі іноді і страждають від агресивних примітивів, але вони - це ті, хто вже зійшли на духовний Шлях Ну і як мінімум стоять на ньому, хоча по ньому можна ще й рухатися! Aле для цього треба знати як.

Ісус Христос навчав, що Бог є Любов. І це ж підтверджують всі інші Божественні Вчителя.

Причому наблизитися до Бога (а це є — мрія всіх віруючих в буття Бога людей), наблизитися до Бога можна не інакше, ніж через поступове уподібнення себе Йому. Інакше кажучи, ми повинні теж перетворювати себе в любов.

І знання про чакри цілком конкретизує те, як цю головну властивість Бога можна в собі знайти і розвивати. Адже емоції ніжної закоханості, дбайливості, захоплення мудрістю та шанування її, також емоції любові-спрямованості до Творця — всі ці емоційні стани народжуються і підтримуються саме в чакрі анахаті. Ось у чому її роль в духовному розвитку людини! Без того, щоб

вона почала справно працювати, ні в кого немає можливості швидко і ефективно рухатися по духовному шляху.

І тільки розвиваючи себе як духовне серце — людина може знайти також справжню духовну силу, щоб і підійти до прямого пізнання Творця і прямого спілкування з Ним і до Злиття з Ним у результаті, але також і для того, щоб протистояти злу, що оточує кожного з нас на Землі.

І ось питання, що виникає у деяких людей: а чи добре бути «анахатнимі», але ображаємими іншими людьми, тими самими агресивними примітивами? На це питання я вже відповів. Потрібно стати саме великими духовними серцями і через це наблизитися до Бога, Творця, і ось тоді ми отримуємо захист і здатність протистояти злу.

Важливо також розуміти наступне: якщо ми привчаємо себе при житті на землі до грубих емоційних станів… Що таке емоції? Це — стани нас як свідомостей. Розлучившись після смерті фізичних тіл з матеріальним світом, ми, як свідомості, залишаємося в тому статусі, до якого ми себе привчили за життя в тілі. Емоції —  це стани свідомості.

Ми привчили себе до грубих емоції, — і в цьому стані ми і продовжуємо існувати. Де? — Серед собі подібних, в тому еоні, в  тій просторової мірності, в тій локе… на різних мовах одне і теж мається на увазі — шари багатовимірності в багатовимірному Абсолюті.

І ось ми серед собі подібних продовжуємо своє існування, і це й буде пеклом, якщо ми привчили себе до пекельних, тобто до грубих станів себе як свідомостей.

Якщо ми привчили себе до станів витонченої ніжності, любові-турботи, то ми будемо перебувати надалі серед подібних вже собі. І це називається раєм.

Пекло — це смітник еволюційного процесу, це та сама «темрява зовнішня», де «плач і скрегіт зубів» за визначенням Ісуса. Темрява зовнішня по відношенню до Абсолюту, по відношенню до Бога в аспекті Абсолюту.

А рай — це те місце, звідки ми потім зможемо дуже успішно продовжувати свою еволюцію.

Є думка про те, що рай знаходиться внаслідок якихось конкретних вчинків або завдяки членству в тій чи іншій релігійній організації, і зараз тим хто слухає мене має стати зрозуміло, що це брехня. Як на мене, я досить вагомо роз'яснив внаслідок чого і як ми опиняємося в пеклі або в раю.

Можу сказати, що розумні люди розуміють це легко…

* * *

Так що ж робити тим, кому небайдужий принцип Любові, хто хочуть полюбити Бога або вже люблять Його? Що робити далі?

І ось далі треба, як теж вже напевно стало зрозуміло з того, що я розповiв, ростити себе як свідомість як духовне серце. Через це ми і до Бога, який є Любов, наближаємося, і через це ми отримуємо особисту силу, якій ми можемо протистояти злу, що оточує нас на Землі.

Важливо ще раз підтвердити, що душі здатні змінювати себе і якісно, тобто відкидаючи пороки та активно плекаючи в собі позитивні якості; а також душі здатні рости кількісно. І найбільш вигідний варіант, і єдиний варіант розвитку себе як душі, для того щоб здобути успіх на духовному шляху, — це кількісне зростання себе як духовного серця.

Ми можемо зростати — спочатку всередині чакри анахати, потім до величини декількох метрів, кілометрів, світлових років… Це — не фантазії пара-наукові, а зовсім прямий досвід тих, хто працювали над собою в цьому напрямку.

Отже, сенс наших життів тут на Землі полягає в тому, щоб розвивати себе до того ступеня, щоб стати гідними наблизитися до Обителі Творця в багатовимірнім всесвіті, в  багатовимірному Абсолюті і влитися в Нього.

Причому, приймає в себе Він тільки тих, хто теж, як і Він, стали любов'ю. Інших можливостей для пізнання Бога — прямого, явного, так, щоб можна було бачити, чути, обіймати, зливатися, вливатися, зростатися, — інших можливостей для цього не існує.

Для людей, які тільки почали цей шлях… за часом цей шлях може розтягнутися надовго, для когось він більш коротший, для когось тривалий в залежності від того, як ми жили раніше…

Що буде, що ми отримаємо в самий найближчий час, якщо підемо цим шляхом? Саме перше — це ми зможемо відчути стан любові. Не сексуальні пристрасті (не сексуального хотіння)… дуже багато людей під словом кохання, на жаль, розуміють тільки це… хоча це, насправді, зовсім не любов, а пристрасть…

Якщо йти правильним шляхом, то ось ці епізоди стану любові зовсім не будуть короткими емоційними сплесками, а це дуже швидко стане основним фоновим станом.

Зникнуть емоції, які руйнували нас самих, тобто емоції неприязні, ненависті, роздратування, страху, тривоги, заздрощів, нетерпіння. Зникнуть хвороби, які були викликані цими емоціями. Зміниться біополе людини, яка перетворює себе в любов: тепер іншим людям буде приємно з ним спілкуватися, вони будуть самі тягнутися до нього, з'являться нові щирі друзі.

У такої людини дуже швидко з'явиться те, чим насправді можна успішно ділитися з іншими людьми, — це ті знання як потрібно правильно перетворювати себе перед обличчям Бога.

І дуже скоро з'являться ще більш значимі Друзі — Святі Духи, які стануть явно відчуваємими. Святий Дух з якогось собі символу перетвориться на Реальність.

Треба розумітитакож, що Святий Дух — це збірний термін. Насправді, Святих Духів дуже багато, — це в минулому люди, які доросли до Злиття з Творцем і тепер виходять з Творця з метою допомоги втіленим. І в міру того, як ми самі вдосконалюємо себе, наближаючи себе до Божественного стану, Святі Духи стають все більш і більш легко сприймаючимися, відчуваємими нами. Їх можна бачити, їх можна чути, з ними можна вести діалог… Це реальність.

Існують цілком природні способи розвитку себе як любові. Це, перш за все, все то добре, що пов'язане з репродуктивної функцією: це сексуально забарвлена ніжність, це турбота про дітей.

Також досить важливим чинником у позитивному розвитку людини є сонастроювання, злиття з красою, що оточує нас. Це і краса природи, це і краса гармонійних людських тіл, це краса, яку дарує нам мистецтво — різні жанри мистецтва, зрозуміло, не збоченого.

Але крім цих природних, існують також штучні прийоми, які допомагають нам, прискорюючи наш духовний розвиток.

Серед них прийоми самі початкові — це очищення і розвиток чакр, перш за все, чакри анахати.

Причому, дуже важливо підкреслити, що набагато швидше ми будемо розвиватися в даному напрямку не в міських квартирах або офісах перебуваючи (проводячи свій час), а серед саме живої природи.

… І тихі ніжні ранкові або вечірні зорі, світло сонечка (рано вранці найкраще або ввечері), спілкуванняз кращими зі співаків (співаками) серед птахів, спостереження за природним життям багатьох тварин, особливо підростаючого покоління цих тварин.

Емоційна сонастроювання з усім цим буде сприяти, дуже значно, прогресу на духовному шляху.

І на тлі всього цього спілкування зі Святими Духами, нашими Божественними Вчителями буде набагато більш успішним, особливо, якщо ми маємо в своєму розпорядженні місця сили, які є Їх робочими майданчиками.

… Ну а тепер мені залишається тільки показати деякі прийоми, з яких має сенс почати роботу над собою, зокрема, прийоми того, як можна легко відділятися від своєї матеріальної плоті, не на зовсім, зрозуміло, а лише на час тренувань.

Єдиний вірний спосіб здійснення цього — це вихід із чакри анахати — собою (вихід собою) як духовним серцем!

Навчившись цьому, ми на всі сто відсотків переконуємося в тому, що ми не є тіла! Хто ж ми? Ми — душі чи свідомості, цілком здатні відчувати себе і в тілі, і поза ним!

Страх перед смертю тіла після цього зникає. Навіщо ж мені боятися смерті тіла, якщо я можу існувати і без нього?

Але це не значить… ні в якому випадку мої слова не слід розцінити як заклик до розставання з тілом, що без тіла, мовляв, легше буде жити. Це було б зовсім не вірно. Адже тіла дані нам для чого? Для того, щоб у них саме ми могли б удосконалювати себе. Тіла нам потрібні, вони дані нам Богом для того, щоб ми мали можливість пройти чергову ділянку свого шляху, пройти черговий етап своєї особистої духовної еволюції.

Це дуже важливо для людей — зрозуміти, нарешті, що ми не є матеріальні тіла! Адже це знання відсутнє в менталітеті навіть тих мас людей, які вважають себе релігійними, віруючими в Буття Бога!

Звернемо увагу, що в перекладі Нового Завіту на російську мову (також мабуть і на деякі інші мови) присутні такі вирази, як "моя душа", "твоя душа". Я навіть чув таке дурне словосполучення як "втратити душу"…

Але ж людина і є душа! Людина є душа, свідомість, а не тіло!

Навіть всім відомий міжнародний радіо-сигнал "SOS" (врятуйте наші душі!) — настільки ж абсурдний! Адже тому що мова в цій формулі йде про порятунок тіл, а не душ, насправді.

Душі ж рятувати — треба зовсім інакше: роз'ясненням релігійно-філософських істин і навчанням прийомам психічної саморегуляції!

І немає також жодного сенсу плакати і сумувати за померлими, тобто за втратившими свої фізичні тіла: адже вони — живі! Померли лише їхні тіла, а вони — залишилися!

І за життя свого тіла чіплятися, якщо підступила смерть, — теж немає резону.

Важливо інше: як було прожито життя в тілі? Якою мірою вдалося реалізувати сенс свого життя — перед Обличчям Бога?

Так що, давайте поспішати саме стати краще! І тепер важливо те, що ми знаємо - як це зробити!

Частина друга

Зараз я трохи торкнуся історії, ось цієї теми — психічної саморегуляції — саме як європейського напрямку думки.

Вперше ці ідеї народилися в Європі, саме в Німеччині. Німецькі лікарі ще приблизно наприкінці позаминулого століття почали розробляти ось цю ідею, яку вони назвали "аутогенне тренування".

Ось ці книги були, зокрема, переведені на російську мову, І велику популярність з них одержала "Аутогенне тренування" доктора Шульца.

Чому були присвячені ці дослідження, ці рекомендації? Ну перш за все — релаксації. Можна було розслабляти розум, тіло і розум, лежачи на спині або ж в так званій "позі кучера" (тобто розслабиться сидячи на стільці, сильно зсутулившись).

Ну це звичайно, ніякого відношення до йоги, як до духовного напрямку, не мало. Але, разом з тим, ось такі ось ці ідеї, вони були закладені i в якості "передісторії" ідей психічної саморегуляції — вони зіграли свою роль.

Наступним великим етапом можна назвати діяльність Олександра Семеновича Ромена, лікаря-психіатра, який працював, в Радянському Союзі в Москві, зокрема. Термін психічна саморегуляція належить саме йому. Він дуже багато часу, сил присвятив у своєму житті цьому напрямку діяльності, видав багато, напевно десятки, брошур на цю тему.

Про що, про що він писав? В основному, це булла пропаганда просто ідеї психічної саморегуляції: "Робочі шахт, вперед! — Займатися психічноєю саморегуляцією!", "Працівники рентгенівських кабінетів — теж!". Ну і так далі, і так далі…

І це оскільки, термін психічна саморегуляція увійшов в лексикон, він став відомий. Хоча будь-якій системи навчання психічної саморегуляції Ромен не створив.

Така система була вперше створена саме нами, нашою науково-духовною Школою. Чому я смію це стверджувати? Тому що, без використання функцій чакр повноцінна психічна саморегуляція просто неможлива!

Чакри є рефлексогенними зонами, в тому числі емоційно-вольової сфери. Переміщаючись концентрацією свідомості в ту чи іншу чакру, ми — всього лише від цього руху свідомості — змінюємо настройку себе або на інтелектуальну активність, чи на сприйняття краси наприклад, або на те, щоб розвивати в собі саме значиму якість — здатність до любові, або на ділову активність і тому подібне.

Без використання чакр — ось так сильно, красиво, чітко — регулювати свій психічний стан неможливо.

Вперше саме в наших книгах з'явився опис функцій чакр i методів роботи з ними. І вперше — завдяки саме цих книг — в Радянському Союзі принаймні саме поняття чакр стало "узаконеним" тому, що до цього партійні ділки, які опікували науку, вони, все твердили, що "існування чакр не доведено наукою" — і тому їх немає! І, загалом сама навіть ця тема чакр, вона була майже під повною забороною!

Але — чакри є. З чакрами можна навчиться поводитися — і звідси, власне, починається вже справжній шлях йоги: раджа-йога i наступна вища ступінь — буддхи-йога.

Але треба сказати, що ї літератури з'явилось досить багато, в підсумку, від різних авторів, різних шкіл, з різних країн; про чакри, і дуже багато шкоди настало через цю літературу від некомпетентних авторів.

Ну, наприклад, вердження про те, що (це такій, не дуже шкідливий приклад) що в чакрах є структура, що подібна до  квіток лотоса, що мають різну кількість пелюсток. Немає там ніяких лотосів! Чакри — це порожнини, заповнені або біоенергією, або безпосередньо свідомістю людиниб, а потім і Бога.

 Ну, якщо ось, практикуючи роботу з чакрами намагалися розгледіти там пелюстки лотосів — але в цьому немає великої шкоди. Тому, що через це люди вчилися, концентруватися в чакрах.

Колосальної шкоди здалося від інший помилки: колись теж дуже давно якийсь німецький, німецькомовний автор який теж написав книгу (я зараз не пам'ятаю його прізвище, і як ця книга називалася), але він став стверджувати, що чакри повинні бути розфарбовані в різні кольори. Тобто, сім існує основних кольорів веселки — сім чакр, сім музичних нот, і ось він запропонував все це об'єднати: чакри мають відповідати до різних нот, до різних кольорів веселки. Чакра анахата, виявляється, має бути зеленій…

І ось ця трагічна помилка яка завдала колосальної шкоди величезній кількості людей, які цілком щиро хотіли стати краще — і ось піддавалися на такого роду брехню!

… У чакрі анахаті повинно народитися і з неї рости — духовне серце. Духовне серце повинно вирости за якості стану всередині до стану Святого Духа, Творця.

Святий Дух, Творець — мають який колір? Ніжно-біло-золотистий! (Хуано Матус говорив о бурштиновому, ніжно-бурштиновому кольорі), так можна висловити. А на що здатне зелене духовне серце? Бог же — зовсім не зелений! Хто у нас зелений? — Жаби… С зеленим духовним серцем можна претендувати на злиття з болотною багнюкою, наприклад, але ніяк не з Богом!

Всі чакри мають стати досконалими. Головна з них — чакра анахата. Правильно виростити себе (як свідомість) ми можемо в кількісному відношенні, в тому числі, ми можемо тільки духовним серцем! Інших можливостей немає!

Всі чакри мають стати наближені за своїм станом до стану Бога в аспектах Творця і Святого Духа. Самий витончений пласт в усьому Абсолюті — це Творець. Ми повинні зануритися в Нього духовним серцем, також потім ми можемо залучити, притягнути туди ж, інші структури.

Про що я кажу? Ось — є чакри це система (по неї вивчалися в Індії, в тому числі перш за все). Є також поняття дань-тянов (з ними працювали перш за все китайські даоси). Чакра анахата — це середній дань-тян. Є нижній дань-тян — з трьох нижніх чакр — «силовий блок» організму. І є три верхні чакри, це верхній дань-тян.

От ми можемо… (причому основний дань-тян — це середній. А два інших — допоміжні. Але вони — теж потрібні, вони — теж несуть свої функції); І ми можемо усіма дань-тянамі поринути у Творця, зливаючись з Ним! За це має сенс боротися, заради цього є сенс працювати над собою!

Для того, щоб всіма дань-тянамі зануритися у Творця, — вони повинні бути доведені до Його стану. Повторюю, що Його Світло це ніжно-біло-золотистий. Червоними, зеленими та іншими чакрами «лізти» в Творця — безглуздо! Люди, які займалися розцвічуванням чакр, — якщо вони не «відмиються», а це дуже важко — вони позбавили себе можливості досягати високих етапів на шляху духовного вдосконалення! Це — пастка! Я дуже прошу всіх не слідувати цієї шкідливої тенденції, відійти раджу від тих, хто намагаються нав'язувати ось ці хибні, згубні тенденції!

Ну, до речі ось можна… хтось може запитати: "А чого це він, це про мене, чого це він так свою точку зору проповідує, нав'язує: як ніби він один, тільки прав? Яку він має взагалі підставу претендувати на те, щоб йому вірили?"

Справа в тому, що нашому колективу вдалося пройти весь Шлях, ми дійшли до кінця Шляху. Хоча знаємо, як багато ще є можливостей для продовження роботи над собою. Але ми пройшли весь Шлях — і тому нам дуже добре видно всі тупики, всі помилки, які здійснюють інші шукачі. От коли весь Шлях вивчений, ясен, пройдений — тоді видно конкретні етапи цього всього великого Шляху.

… І дуже добре тоді можна розрізняти правильні, і помилкові помисли, методики, рішення інших людей, які збираються пройти цей Шлях. … От ми вже встановили, визначили, що головна чакра — анахата. Прямий Шлях — це шлях любові до Творіння. І коли ми — через любов до Творіння — освоїли функцію Любові (з великої літери) — то тоді ми можемо полюбити і Творця. І це призводить до того, що ми в цій Любові зливаємося з Ним.

Якщо ми вже зробили початкові хоча б кроки по цьому правильному Шляху (тобто — розвиток себе як духовного серця), то далі все піде дуже просто. Далі ми вчимося бути великими духовними серцями. Великими і витонченими.

Як рости? Треба пошукати якісь форми, які можна заповнювати собою (як духовним серцем). На допомогу можуть стати «кокони» сильних, потужних, витончених дерев різних видів біологічних. У нас — і тополі, і сосни, і берези, і ялинки існують… Це ті рослини я маю на увазі, які можна назвати рослинами сили. Не весь біологічний вид, а окремих особин.

І ось, можна вчитися заповнювати їх форми собою як духовним серцем, виходячи з чакри анахати назад, перш за все.

Можна розливатися над просторами, над просторами з гір що відкриваються, над просторами степів, ще краще, над просторами моря. Стаємо все більш і більш великими духовними серцями. Тренуючись таким чином, знаходимо здатності бачити духовним серцем.  

Духовне серце обов'язково повинно мати руки, якими можна підтримувати, підживлювати інші істоти, допомагаючи їм, дарувати свою любов їм.

Якщо ми цим Шляхом йдемо, Святі Духи дуже скоро стають видимими нами. Якщо ми Їх бачимо, — то й і чуємо: адже чути набагато зручніше того, кого ми бачимо.

Заповнюючи форми наших Божественних Вчителів,  Святих Духів — ми доростаємо з Їх допомогою, використовуючи і форми які Вони пропонують нам Своїми тілами Свідомостей. І доростаємо до Обителі Творця.

Далі йдуть такі вищі медитації як «Храм», «Два Храму», «Хрест Філіпа» (апостола Філіпа).

А потім вже можна з Початкової Свідомості дивитися на Витвори, підходити до матерії свого тіла з того боку, боку Творця, перетворювати обожнюючи матерію свого тіла, тощо.

… Ось це і є Прямий Шлях!

Ідея Прямого Шляху була розвинена в буддизмі. Ідея Прямого Шляху присутня в ісламі — як спрямованість своєї уваги на Творця.

І ось це є Прямий шлях — він же найкоротший шлях. Шлях повної духовної самореалізації!

Звичайно, треба мати на увазі, що одні лише техніки психічної саморегуляції не дадуть можливості дорости до повній духовної самореалізації! Абсолютно необхідні два інших компоненти: це інтелектуальний і етичний.

Ми ж, для початку, повинні зрозуміти, що таке Бог. Як мало людей може відповісти скільки-небудь розумно на це питання! У кращому разі, вони назвуть якесь ім'я Бога, і скажуть, що ось це — Бог. А жодного уявлення про те, що стоїть за цим ім'ям, — у них немає! Вони не знають що Бог — це і Творець (або Початкова Свідомість), що Бог — це також і Абсолют (тобто Все: Творець разом зі своїм творінням)! Вони не знають, що робити нам у зв'язку з тим, що Бог існує!

Переважна більшість людей, які визнають існування Бога, починають… випрошувати в Нього особистого «порятунку» … або ще й для когось крім себе, в кращому випадку. Насправді, Богу не потрібні ні молитви наші, ні поклоніння в різних варіантах! А Богу потрібні наші зусилля із самовдосконалення!

Покаяння, яке практикується в ряді духовних напрямків, воно призначене не для того, щоб випросити прощення за скоєні вчинки неправильні — воно призначено для того, щоб навчитися не повторювати свої помилки!

І от якщо ми у всьому цьому розібралися — то тоді вже й етичний компонент духовного розвитку актуалізується, етична робота набуває осмисленість. Не просто «поклони бити» — а саме вчитися не робити помилки!

І що таке помилка, що — не помилка? Ось це особисте розуміння може прийти тільки в тому випадку, якщо ми розуміємо, що таке Бог, що таке людина, і в чому сенс життя людини! А цей зміст — в духовному вдосконаленні! У вдосконаленні — сенс наших життів, а не в зароблянні грошей, ні в самепідвищенні перед іншими людьми!

І ось, коли все це зрозуміло стає — тоді ось і вдається в досить короткі відрізки часу дуже значно просунутися у своїй особистій еволюції. І ось це і буде називатися справжньою релігією, справжньою йогою! І психічна саморегуляція в такому випадку може розглядатися як напрямок йоги, як шлях духовної самореалізації.

Давайте підемо цим Шляхом!

 


Демонстрацію вправ — дивіться в фільмі Психічна саморегуляція.

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]