Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Лісові лекції до фільмів

Головна > Книги > Лекції

 

 

Володимир Антонов

Практична екопсіхологія

 
(лісова лекція до фільму)


Ми говорили про екопсіхологію вже досить багато: Існує наш сайт в Інтернет, присвячений цій тематиці, випущена книга під назвою Екопсіхологія.

А зараз поговоримо про те, що можна робити конкретно в такому ось лісі — в рамках екопсіхологіческой роботи з духовного вдосконалення.

Ну почнемо, як завжди, з уточнення термінів, щоб все подальше сказане вкладалося без непотрібного непорозуміння.

Отже, екологія — це наука про взаємовідносини організму з навколишнім його середовищем.

Психологія — це наука про душу, або, що те ж саме, про свідомість.

Тому під екопсіхологіей треба розуміти той розділ екології, який вивчає спілкування організму із зовнішнім середовищем не «тілесне», а душею, тобто «душевне». І головною темою вивчення в екопсіхологіі є методологія духовного вдосконалення людини.

Саме через гармонійне спілкування з живою природою: з тими душами, які тут втілені в такому достатку, — легко можна поступово дорости і до вельми плідної взаємодії з нашими Божественними Вчителями — що представляють тут, в творінні, Творця.

Причому такі заняття можуть виявитися досить корисними і для дітей — зрозуміло з урахуванням вікових особливостей до сприйняття і переробки інформації. Адже це навчить їх ставитися і до інших людей, і до тварин, і до рослин — як до живих істот: тобто, дбайливо, ніжно, співчутливо, турботливо, ласкаво. І ті, хто вже з дитинства навчаться жити саме так, — ті зможуть і самі прожити свої життя, не псуючи свої долі перед Очима Бога, і іншим істотам вони не будуть нести біди і страждання.

І адже привнесення справжньої духовної культури в менталітет масс змінить і ставлення Бога — до населення тих конкретних країн, де цей процес йде успішно. Звідси можна чекати і підвищення рівня добробуту для населення таких країн.

... Але з чого почати? Ось, приміром, можна навчити і дітей, і дорослих — відчувати долонями енергетичні кокони навколо тел живих об'єктів. Яблуко, помідор, кущ папороті, стовбур дерева, тіло кошеня, собаки, людини — всі мають такі кокони. Вони утворені сумарними енергополями клітин їхніх тіл.

Причому, якщо десь в тілі є рана, місце хвороби, болю — то напроти них легко виявляються зміни щільності коконів і порушення конфігурації їх кордонів. Це можуть бути, наприклад, здуття меж коконів навпроти місць запальних процесів, або западання цих кордонів навпроти місць зі зниженою біоенергетичною активністю. Це може говорити про хронічні захворювання, вогнище яких знаходиться саме в цьому місці.

Ось — дерево з обтесаною корою, живцем покалічене... Ось — хто-то для чогось перетягнув дротом стовбур сосни. Ми, звичайно, відразу ж її видалили. Або ось — сосна, обмотана скотчем: під ним клітини кори позбавляються доступу повітря, пліснявіють, гниють живцем. Якщо побачите таке, — обов'язково зрізуйте ці стрічки.

Якщо торкнутися кокона цих рослин, сонастроіться з душами — можна побачити і зрозуміти, що такі каліцтва НЕ байдужі для них: вони — насправді страждають!...

І якщо діти переконаються, що дана закономірність — єдина і для кожного з них самих, і для інших людей, і для тварин, і для рослин, а значить саме всі можуть страждати від жорстокості нерозумних людей... — такі діти вже з раннього віку пізнають в собі емоцію співчуття і, можна сподіватися, вони не будуть подібні тим примітивам і не будуть калічити також і власні долі, завдаючи шкоди іншим істотам...

Сатья Саі призводить заповідь давньоіндійського мудреця Вьяси: «Усім допомагай, нікого не ображай!». Доречно тільки трохи доповнити цю формулу: «Усім допомагай у всьому доброму, нікого не ображай!» — і тоді... нехай цей найважливіший життєвий принцип запам'ятається всім: і дітям, і дорослим — як таблиця множення. Втім, ні: набагато краще, ніж таблиця множення!

Принцип неспричинення даремній шкоди іншим істотам (він називається ахімса) — це є перший серйозний крок в освоєнні ЛЮБОВІ. Але ж Бог є Любов, чого Він Сам навчає нас через Новий Заповіт! І наблизитися до Нього можна зовсім не через участь у обрядах i затвердженнях стандартних молитов, а через поступове перетворення себе теж в ЛЮБОВ. До речі, зазначу, що ж і Ісус не вчив обрядовості, Він навчав моральності і зусиллям за духовне вдосконалення себе.

Любов — багатоаспектна. Можна кожному перевірити в собі: чи є в мені, наприклад, дбайливість (причому не нав'язлива, не занудотна)? Чи є в мені ніжність (причому не противна солодка)? Або: невже та грубість, та зневага до інших, та зарозумілість, яку я маю в собі, — відповідають принципу КОХАННЯ? Як же я цього не зрозумів (або не зрозуміла) раніше?!

Звернемо увагу, як багато про це говорив Ісус Христос! Тому ж присвячує Свої проповіді Месія наших днів — Сатья Саі.

* * *

... Наступним принципово суттєвим кроком в духовному просуванні є «розкриття» і подальший розвиток духовного серця. Як це досягти — докладно описано в книзі Екопсіхологія і показано в ряді наших фільмів, включаючи Духовне серце.

Також — всім, безперечно, хотілося б скоріше позбутися гнітючих хвороб, причому що збільшуються з віком...

І виправити здоров'я, і реалізувати в собі функції духовного серця — досить просто на відповідних місцях сили.

Місця сили — це зони на суші або на водоймах, істотно і значуще для людини що відрізняються від фону по своїй енергетиці.

Бувають позитивні і негативні місця сили. Перші — корисні для нас. Другі — як правило, шкідливі. На перших можна незрівнянно легшее працювати з очищення та розвитку чакр та основних меридіанів, зцілюватися від самих різних хвороб, потоншувати і ростити себе (як свідомість). Що ж стосується негативних місць сили — то на них краще не зупинятися: можна захворіти, втратити сили, увійти в руйнуючи емоційні стани... І вже зовсім погано — якщо на них оселитися... (З такими прикладами можна познайомитися в книзі Екопсіхологія).

А ще бувають камені сили, рослини сили...

І ще на багатьох позитивних місцях сили можна знайомитися і легко спілкуватися з Божественними Вчителями...

Ну а тепер підемо трохи погуляємо по лісі...

 


Демонстрацію можливостей практичної роботи з рослинами сили, каменями сили і на місцях сили – дивіться в фільмі Практична екопсихологія

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]