Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Лісові лекції до фільмів

Головна > Книги > Лекції

 

 

Володимир Антонов

 

Йога атланів

 

(лісова лекція до фільму)


Сьогодні ми поговоримо про йогу, що існувала в древній Атлантиді серед атлантів, які її населяли.

Атлантида — це давній зниклий материк, який складався із двох великих островів в Атлантичному океані. Там атлантами було сформовано високорозвинену цивілізацію. Головною особливістю цієї цивілізації було те, що там існували саме високорозвинені філософсько-релігійні знання — і це дозволяло дуже багатьом людям дуже швидко піднятися до Досконалості по ступенях методології духовної досконалості.

Проте з часом духовна культура в Атлантиді зазнала виродження. Чому? Та тому, що до влади в країні пробились агресивні примітиви, які прагнули не духовного благополуччя для суспільства, а лишень слави та грошей. Зокрема, вони почали активно, інтенсивно розвивати чорну магію. Заради чого? Заради панування над людьми. І тоді Бог потопив острови Атлантиди в океані.

Але деяка кількість атлантів, які досягли духовних висот, була Богом раніше попереджена про це — і вони переселились до Єгипту й низки інших країн, що дозволило високорозвиненим знанням атлантів ще тривалий час існувати на благо людей.

І ось, зокрема, в пірамідах Південної Америки були виявлені тексти, які називались Смарагдовими скрижалями. Вони були написані Тотом-Атлантом.

… На початку тексту Тот-Атлант описує причину загибелі Атлантиди: сокровенні знання виявились надбанням негідних, і останні почали використовувати їх на зло. Зокрема, широко стали практикувати криваві жертвопринесення. Серед втілених людей почали масово з’являтися істоти пекла. І, за Вищою Волею, острови Атлантиди були занурені в океан, а сам Тот-Атлант переправився до Єгипту, який тоді мав назву Кхем.

… Далі Тот розповідає, як Він Сам спочатку пройшов весь Шлях до Злиття з Первинним. І він каже, що цей Шлях може пройти кожний. Проте Шлях сплановано так, щоб надавати випробування у вигляді труднощів для тих, хто йде цим Шляхом: ці труднощі зупинять слабких, етично негідних і інтелектуально неспроможних людей.

Тот казав: «Ідіть! Але не беріть з собою немудрих, нещирих, слабких!»

Тот також дає найпростіші рекомендації для початкової гармонізації чакр і обіцяє, що результатом цього (тільки лише вже цього!) буде і цілковите здоров’я та довголіття. (Наголошу, що робота з чакрами — це лишень тільки початок серйозного великого духовного Шляху, це — всього-на-всього лишень рівень раджа-йоги, хоча духовні висоти беруться на великому ступені, який називається буддхі-йогою).

На вищих ступенях медитативних практик, тобто, в рамках Буддхі-йоги, Тот навчає занурюватися свідомістю в Глибини багатовимірного простору, пізнавати там, в тому числі, «зоряні світи» (тобто це еон протопракриті; про все це, детально і вичерпно можна прочитати в книзі Екопсихологія).

Далі там же — в Глибинах багатовимірного простору — пізнається Світло від Великого Вогню, від Божественного Вогню. І також там є простори — інші простори, які «на вигляд, вони порожні, але в них заховані ключі».

Іще, що дуже важливо, Тот детально пояснює один із варіантів медитації «Храм», а саме «Піраміду».

… Про власне сходження Тот казав наступне. І я зараз зачитаю його слова:

«Якось, в часи давно забуті, Я, Тот, відкривши ворота, проник в інші просторові плани і вивчив таємниці приховані.

Часто я подорожував вниз темним шляхом в той простір, де завжди палає Світло.

Я ще раз повторю, що все це стане зрозуміло із опису багатовимірності Абсолюту в наших книгах, передусім, в книзі «Екопсихологія»).

Довго в тому Храмі Первинного Я перебував, поки, нарешті, не став єдиний зі Світлом.

 

* * *

Тот дає духовним шукачам наступні настанови:

«Бережіть і оберігайте наказ Первинного:

Знайди в житті своєму безлад і знищи його!

Збалансуй і владнай життя своє!

Винищи весь хаос своїх емоцій — і здобудеш тоді ти гармонію в житті.

(Я прокоментую, що цей «хаос емоцій» можна знищити саме через роботу з чакрами, оскільки емоції саме і зароджуються в чакрах. І радикальне керування своїми емоціями — як стан свідомості — досягається не інакше, як через освоєння функцій своїх чакр. Детально ця система була описана саме нами в багатьох книгах, ну і остання із них «Екопсихологія». Вибачте, що повторююсь.)

Упокорюй мовчанням звичку багатослівності.

Направляй завжди погляд до Світла!

Пам’ятайте Мої заповіді! Бережіть їх і реалізуйте їх — і Я буду з вами, допомагаючи і супроводжуючи вас до Світла!

Із темряви ти піднімись, ставши єдиним зі Світлом!

(Я маю прокоментувати, що Світло — це мається на увазі Божественне Світло (з великої літери). Тобто терміном Світло Тот позначає Бога.)

Людина повинна прагнути стати Божественним Сонцем.

Йди цим Шляхом — і станеш Єдиним з Цілим! (Тобто з Абсолютом).

Світло приходить до тих, хто докладає зусиль. Важкий Шлях, що веде до Мудрості, важкий Шлях, що веде до Світла. Багато ти знайдеш каменів на шляху своєму, багато гір доведеться подолати на Шляху до Світла.

Але, знай, людино, що завжди біля тебе ступають Посланці Світла. Відкрито Шлях їхній для всіх, хто готовий вступити до Світла!

Вони — посланці Світла, Вісники Ранку — сяють серед людей. Схожі Вони на людей — і водночас, не схожі з ними.

Вони — посланці Світла, Вісники Ранку — сяють серед людей. Схожі Вони на людей — і водночас, не схожі з ними.

Багато похмурих тіней упаде на твоє світло, прагнучи загасити тінями темряви світло душі, яка жадає бути вільною. Безліч пасток чекає тебе на Шляху цьому. Прагни ж завжди пізнати Вищу Мудрість! Осягай — і буде тоді Світло пізнане тобою!

Світло — нескінченне, а темрява — швидкоплинна. Прагни ж, о людино, завжди до Світла! Знай, що, як тільки Світло наповнить твою сутність, — темрява для тебе зникне!

Відкрий душу посланцям Світла! Дозволь їм увійти і наповнити тебе Світлом!

І хай буде обличчя твоє спрямоване до цієї Цілі завжди!

… Відкрий душу, о людино, всьому всесвіту! І хай вона «протікає» крізь тебе, об’єднуючись з душею!

Еволюція людини складається із процесу перетворення у форми, які не від світу цього. Росте людина, перетворюючись поступово на безформне, — для життя на вищому плані.

(Поясню, що йдеться про свідомість, яка розвинулась методами Буддхі-йоги і діє незалежно від матеріального тіла, на час медитативної роботи полишаючи його).

Слухай же, о людино, голос Мій, що пояснює тобі про шляхи до Світла і показує шляхи досягнення: як ти маєш стати єдиним зі Світлом:

Шукай спочатку таємниці Серця Землі! Шукай Полум’я Живої Землі! Занурся в сяяння Полум’я цього!

Знай же, о людино, що і ти складна в суті своїй, як істота із матерії і Полум’я. Дозволь полум’ю твоєму (тобто полум’ю «пломеніючого» духовного серця; подробиці можна дивитися у Вченні Агні-йоги) — світити яскраво! Стань лишень Полум’ям!

Шукай же все більше Мудрості! Знайди її в Глибинах Полум’я цього!

(Поясню, що синонім цього Полум’я — Божественний Вогонь).

Знай, що тільки стараннями твоїми — Світло наповнить тебе!

Тільки той, хто наповнився Світлом, — той може сподіватися пройти повз стражів, що охороняють Шлях від недостойних.

Варто тобі пізнати себе як Світло, готуючи себе для продовження Шляху.

Мудрість прихована темрявою. Але, коли, засяявши Душею-Полум’ям, знайдеш ти Мудрість, то станеш Знову-народженим як Світло. І далі — безмежним за розмірами Божественним Сонцем.

Стань же Єдиним зі Світлом! І будь провідником Божественних Вказівок і Принципів — в світ людей!

Прагни, о людино, відшукати Шлях великий, що веде до нескінченного Життя, — через образ Божественного Сонця!

… Знай, о людино, що ти — душа! Тіло — ніщо! Душа — ось головне! Не дозволь тілу своєму бути тобі оковою!

Залиш темряву — і подорожуй в Світлі! Навчися полишати тіло своє, о людино, і стань вільною від нього! Стань істинним Світлом і об’єднайся потім зі Світлом Великим! (Тобто, в інших термінах, потрібно злитися з Атманом — і потім об’єднатися з Параматманом).

… Знай, що простір, в якому ти проживаєш, пронизаний і Іншими — такими ж великими, як і Тот. Вони перебувають і всередині тебе.

(Наголошу, що потрібно постійно проводити паралелі з Новим Заповітом і з Ученням Крішни: Бог постійно говорить про одне! За весь час існування Землі і людства на Землі — Бог навчає одному й тому ж! Люди ж тільки — постійно викривлюють Вчення Бога! Наше завдання тепер — відновити це Вчення.)

… Вони перебувають і всередині тебе.

І Вони можуть бути пізнані тобою — в твоєму духовному серці. Але при цьому Вони існують окремо від світу матерії — в Їхньому просторовому вимірі.

Знай, що завжди і всюди у просторі існує вічна і нескінченна Свідомість. Хоча прихована Вона від погляду поверхового, але, все ж, Вона існує.

Ключ до тих Вищих світів — всередині тебе, він може бути знайдений тільки всередині! (Тобто, всередині розвинутого духовного серця).

Розкрий браму всередині себе — і ти житимеш життям істинним!

(Мова йде якраз про браму духовного серця).

… Людино, ти думала, що ти живеш… Але знай, що твоє колишнє життя вело лише до смерті. Бо, коли прикутий ти до тіла свого, — для тебе не існує істинного життя! Лише душа, що знайшла свободу від матеріального світу, володіє істинним життям! Все інше — тільки окови, пута, від яких потрібно звільнитися!

(Ось цим і займається буддхі-йога!)

Не думай, що людина народжена для земного! Хоча і народжена на Землі, але вона є — за своєю сутністю — світлоподібний дух! Але без істинного знання — вона ніколи не зможе набути ту свободу!

… Темрява оточує тих, хто прагне народження в Світлі. Темрява сковує душі… Але тільки той, хто шукає, може мати надію на Звільнення!

Ставай же Божественним Сонцем, Світилом Великим! Виконай це — і звільнишся!

Велике Світло, що незримо заповнює весь простір, цілком готове допомагати людині! То зроби із тіла свого — смолоскип Світла, який світитиме серед людей!

… Почуй і зрозумій: Божественне Полум’я є джерелом всіх речей, все існуюче є Його проявом!

Прагни до Єдності з Божественним Сонцем!

Тримай також помисли свої на здобутті єдності Світла з твоїм людським тілом!

(Поясню, що це є Шлях до Обожнення клітин свого матеріального тіла. І це — можливо!)

Світло є Джерелом всього життя; без Великого Світла ніщо не може існувати!

Знай, що сутністю будь-якого матеріального предмета є Світло.

І знай, що весь простір заповнений світами всередині світів.

Глибоко під образом Піраміди покоїться ця Моя таємниця. Шукай — і знайдеш її в тій Піраміді, що Я створив.

(Тут йдеться зовсім не про матеріальну піраміду. Матеріальна піраміда є лише символом — символом однієї з вищих медитацій буддхі-йоги. Тобто йдеться про медитативний образ Піраміди, під яким і знаходиш Те, про що розповідав Тот.)

Наслідуй цей ключ, що Я тобі залишив. Шукай — і вхід в Життя істинне буде твоїм! Шукай його — в Моїй Піраміді, глибоко під нею, і в Стіні.

(Стіна — це також одна із вищих медитацій буддхі-йоги).

Повторюю, що саме через Піраміду, Мною створену, ти знайдеш таємний прохід до Життя істинного.

Шукай — і знайдеш там Те, що Я заховав!

(Хитрий!)

… Справді, знаємо Ми, що ніщо не має значення для вас, крім зростання, яке ви можете знайти душами. Знаємо Ми, що плоть скороминуща. Речі, які люди вважають великими, для Нас — ніщо. Те, чого Ми чекаємо від вас, — не від тіл ваших, а лише досконалий стан вас як душ.

Коли ви зможете зрозуміти, що ніщо, крім розвитку душі, не має значення, — тільки тоді ви зможете звільнитися від всіх пут і стати вільними для роботи відповідно до свого людського покликання!

Знай: ти повинен прагнути до Досконалості, тому що тільки так ти зможеш досягти Цілі!

Знай, що майбутнє ніколи не зафіксоване, але воно зумовлюється вільною волею людською!

Знай, що тіло твоє, якщо буде воно досконалим, ніколи не знатиме доторку смерті! Справді, навіть «випадковість» лише тоді можлива, коли втрачено тобою відповідність твоєму призначенню! Поки відповідність твоя бездоганна, твоє життя не припиниться — і не матимеш ти смерті.

… Хіба не знаєш ти, що в Серці Землі — джерело гармонії всього, що існує на її поверхні? Душею ти зв’язаний з Серцем Землі, а плоттю — з її матерією.

Коли ти навчишся зберігати гармонію в собі — тоді зможеш черпати із гармонії Серця Землі.

(Так, напевно, потрібно пояснити, про що тут мова: йдеться про ту ділянку багатовимірного простору, де починала зароджуватися Земля. Це є плавний перехід між Творцем і начебто «брунькою» Творення, що вийшла з Нього. Тому через цю зону в центрі Землі, в її вогненному ядрі, можна знайти прохід в її Творця).

Існувати на Землі тоді ти будеш до того часу, поки Земля існує, змінюючись тілесно лише в міру зміни самої Землі — не знаючи смерті, в єднанні з планетою, перебуваючи в своєму тілі, аж поки тут все не зникне.

… Три якості притаманні Богу в його Домі Світла (тобто в обителі Творця): Безмежна Могутність, Безмежна Мудрість, Безмежна Любов.

…Трьома силами володіють духовні Майстри: перетворювати зло, сприяти добру, використовувати свою здатність до розрізнення (розрізнення людей за їхніми якостями, за їхньою гідністю наближатися до Творця).

Три якості неминуче проявляють Вони: Силу, Мудрість і Любов.

Три прояви Духу створюють все суще: Божественна Любов, яка володіє досконалим знанням, Божественна Мудрість, яка має всі можливі засоби допомоги втіленим істотам в їхньому розвитку, Божественна Сила, якою володіє та Єдина Первинна Свідомість, суть Якої — Божественна Любов і Мудрість.

Темрява і Світло — єдиної природи і відрізняються тільки зовні, тому що обоє походять із єдиного Джерела. Темрява — хаос. Світло — Божественна Гармонія. Темрява перетворена — це Світло.

Це, діти Мої, ваша мета в бутті: перетворювати темряву на Світло!

(Аналогія — гуни: тамас, раджас, саттва. Від темряви — до світла, через гуну саттва — до Обителі Творця.)

Відкинь своє тіло, як учив Я тебе! І йди до меж глибоких, прихованих!»

 

* * *

Пізніше Тот-Атлант втілювався ще раз в Єгипті і мав ім’я Гермес Трисмегист (тобто Тричірожденний). Але останнє слово має стосунок не до перевтілень, як можна подумати, а вказує на взяті принципові ступені духовного просування.

(Детально про це розповів Апостол Філіп в своєму Євангелії. Тобто, йдеться про послідовні народження: спочатку в світі матерії, як всі люди. Але ті, хто йде духовним Шляхом, потім народжуються в Святому Духові. А далі — і в Обителі Творця.)

Зберігся Його запис звернення до єгиптян. Це — той само Тот-Атлант, який став Гермесом Трисмегистом:

Я почав проповідувати людям красу релігії і знання.

О народи, люди, народжені на Землі, що загрузли в пияцтві, сні і незнанні Бога! Станьте тверезими, здригніться від вашого безпутства і плотського заціпеніння, пробудіться від вашого отупіння!

Чому, о люди, ви віддаєте себе смерті, тоді як вам дозволено безсмертя?

Відкрийтесь, зверніться до своєї істинної суті, ви, ті, що заблукали, зачахли в неуцтві!

Віддаліться від шляху похмурого, долучіться до безсмертя, раз і назавжди відкинувши в собі пороки!

Благо ви знайдете тільки в Богові, а крім Нього — ніде!

І ще відомий короткий текст, написаний самим Гермесом. Він має назву Смарагдова скрижаль — на відміну від Смарагдових скрижалей Тота-Атланта.

Те, що кажу тут, — тільки істина! І немає в цьому ні краплини іншого!

Те, що внизу, — подібне з тим, що зверху. А те, що зверху, подібне на те, що знизу. І це потрібно знати для того, щоб оволодіти пізнанням найдивовижнішого Єдиного!

(Необхідно це пояснити, оскільки багато фантазій є на цю тему. Тут йдеться саме і тільки про одну із вищих медитацій буддхі-йоги. Жодних інших смислів тут шукати не треба! Ну і пояснювати цю медитацію я зараз також не буду, оскільки треба із сходинки на сходинку піднятися, щоб це стало видно і зрозуміло!)

Все матеріальне виникло за задумом Єдиного. Всі матеріальні об’єкти стали проявленими — саме через ущільнення енергії Єдиним.

Сонце (тобто в цьому контексті, — «Божественне Сонце») є Отцем проявленого світу, «місячне» (тобто, в цьому контексті, йдеться про два позадзеркальні еони: протопракриті і протопуруші) — його мати.

(Тобто протопракриті і протопуруша — це сховища матеріалів, із яких створюються відповідно матерія і душі).

Святий дух «виношує» душі, що розвиваються, Земля — годує їх. Отець же всього розвитку у всьому всесвіті — присутній повсюдно і завжди.

Могутність Його є Найвищою Могутністю! Вона переважає все інше! І явлено Воно на Землі — у Всесиллі Своєму!

Розділи ж: «земне» — і Вогненне, також грубе — і витончене! Дій при цьому — з великою обережністю, благоговінням і розумінням!

Ставши Найвитонченішим Вогнем — пізнай Небесне! Так здійснюється Злиття. Потім знову повернись на Землю — і будеш уловлювати Найвитонченіше і матимеш силу ефективно перетворювати недосконале.

Це означатиме, що ти здобув славу Злиття з Єдиним (тобто з Абсолютом) і позбувся цілком темряви незнання.

Сила Єдиного проникає під усім: і тонким і грубим — і керує ними. Саме таким чином існує вся Світобудова. І завдяки цій дивовижній зв’язаності Всього — рухається розвиток.

Ось чому ім’я Моє — Гермес Тричірожденний: бо Я існую і дію на всіх трьох планах буття і володію мудрістю всього всесвіту!

Таким чином, замовкаю, бо сказав все, що хотів, про діяння Сонця.

 

* * *

Ось на цих принципах якийсь час існувала древня єгипетська культура. Потім, як це буває зазвичай, на жаль, з усіма духовними культурами, вона також зазнала виродження і зникла.

Але ось зараз — ми повертаємо ці знання в усій їхній повноті нині сущим людям. Виконайте це — і зможете тоді також, якщо побажаєте, називати себе Трисмегистами, Тричірожденними і на Землі, і в Святому Духові, і в Обителі Творця! Хоча головне звичайно, не в іменах і назвах — а в суті духовних досягнень.

 

* * *

Ну, продовжу: ще один Великий Божественний Учитель — це Адлер, Який керував духовною роботою в Атлантиді.

Наведу його слова про це:

«Атлантида — це Моїх Рук справа: від початку і до кінця. Я створював духовну культуру Атлантиди. Звідти — вона частково перейшла до Єгипту.

Щоразу захоплюючи гідних людей, Я відводив їх до Себе — втілення за втіленням, хвиля за хвилею. Так Я втілювався там декілька разів.»

Про все це можна детальніше прочитати в нашій книзі Класика духовної філософії і сучасність.

Потенціал духовних Шкіл Атлантиди надав можливості дуже багатьом значно просунутися духовно і досягти Злиття з Первинною Свідомістю, з Творцем. Серед них ми знаємо Каїра, Никифора, Одина, … Миколу Некрасова. (Ну, про це — я направляю до книги Класика духовної філософії).

Після загибелі Атлантиди багато Божественних Атлантів понесли вищі духовні знання до Єгипту й до інших країн. Понад те, багато хто з них втілювався на Землі серед людей як Месії, Аватари. Наприклад, Один казав про це так:

«Я готовий розповісти, наприклад, про Аси. (Цей термін — із Скандинавії, так називали там втілюваних колишніх Атлантів). Це і були Атланти, які взяли на себе відповідальність за долі народів Землі після загибелі континенту Атлантида.

Їх було не дуже багато. Тривалість Їхніх життів набагато перевищувала тривалість життя інших людей, що населяли тоді Землю. Вони залишались у тілах 300 — 500 років. Це було нормально для атлантів. Люди сприймали Їх як Богів, що зійшли з Небес і керували Землею. Вони приходили на землю знов і знов, беручи за дружин смертних жінок, і це прив’язувало душі до матеріального плану… Але щоразу, знову втілившись, вони повертали нове смертне тіло до Повноти Божественного Усвідомлення… Яскравими Сонцями Божественних Свідомостей Вони спрямовували життя Землі…

Я був одним з Них…

Не одне життя Я йшов до Творіння і потім знову скріплював з Єдиним «Я» Божественну Єнергію, що одухотворяла матеріальний план.»

Про Атлантиду і життя атлантів також розповідав Божественний Каїр; до того ж це слово в Атлантиді означало Земля (як живий організм), і Він казав, що назва столиці Єгипту має те ж походження (хоча є й інші думки у втілених людей).

Ось, що говорив Каїр:

«Я був одним із 5 атлантів-правителів. В групі з 5 правителів-старійшин Атлантиди Я був лідером. Був представником світської влади, яка була наділена релігійним знанням.

Історія цивілізації, історія духовного життя Землі — набагато давніша, ніж припускають сучасні люди. Атлантида не була початком розвитку духовності на Землі. Це — лишень один із великих етапів. Неодноразово змінювалась конфігурація океанів і континентів, і Мешканець Глибин створював все нові умови для зростання і розвитку свідомості.

Розповідь про атлантів могла б бути корисною сучасним людям. Адлер, Тот і Я готові розповісти про те, що для людей найбільш актуально дізнатися.

В Атлантиді існувала велика цивілізація. І найвищими духовними знаннями володіли правителі суспільства, які мали при цьому земні тіла.

Можливість обраних керувати духовним ростом всіх інших членів суспільства накладає на них величезну відповідальність. Найменший відступ від принципів Божественної Любові і Безкорисливості є поверненням до тієї безодні, в якій губиться зв’язок з Творцем! Саме такий перебіг подій (захоплення влади людьми, які володіли агресивністю, користю) і призвів до завершення Богом даного періоду розвитку свідомості на Землі — до загибелі Атлантиди.

… Ще розповім про Храм.

Образ храму — це не людська вигадка. Храм є Божественна структура в багатовимірному організмі живої планети. Мабуть, найближчим еквівалентом є слово Шамбала — тобто, місце проживання Божественних Свідомостей всередині планети, саме — у Вищій просторовій вимірності; воно має вихід до Безкінечного океану Свідомості Творця.

Храм — це епіцентр для творення життя на планеті. Це — місце проживання Тих, Хто займається розвитком життя на цьому острівку Божественного Творіння.

Храм має «вихід» і «вхід». Це — Божественна структура в багатовимірному організмі Землі, яка так само реальна, як кундаліні в багатовимірному організмі людини. Так само, як в Атмічній складовій людського організму є пам’ять про минулі втілення, так і, занурюючись в Храм, можна знати про значущі епізоди життя планети. Можна, наприклад, відкрити сторінки історії Атлантиди — щоб розповісти про Атлантів Духу: про Адлера, Тота та Інших, Хто вплів Себе (як Свідомості) в життя планети — заради розвитку свідомостей, що ростуть на Землі.

Спочатку всі правителі Атлантиди впродовж століть мали «ключі від Храму», тобто жили, виходячи Брахманічними Свідомостями із Храму і володіли здатністю занурюватися і розчиняти Свою Божественну індивідуальність в Океані Первинної Свідомості Творця — в «Підхрамності». Так спрямовувалась і розвивалась цивілізація атлантів.

Піраміди і інші храми земні є лишень відображеннями того Храму, в якому здійснювалось посвячення душ.

Кожна планета створюється як ущільнення енергії Свідомості до матеріального плану, і на ній згодом може запускатися процес розвитку життя на матеріальних носіях.

В Атлантиді були втілені душі, які мали раніше втілення на інших планетах. То були душі, які досить просунулися, але не досягли ще Божественності. Переважна частина населення там жила, усвідомлюючи себе в якості душ передусім, а не як матеріальні тіла. Вони саме насолоджувались гостротою відчуттів, якої додавала їм наявність фізичного тіла. Сила таких відчуттів, яка включає всю позитивну шкалу еманацій, набагато більш вражає, ніж райське життя поза тілом. Ця сила відчуттів була чарівливою для душ, які довгий час до цього існували в безтілесному стані. Вони жили в станах близьких до Самадхі, це можна було б назвати раєм на Землі. Це були для багатьох завершальні — останні і передостанні — втілення, і були всі умови для досягнення тими людьми Божественності.

До системи загальної освіти в Атлантиді входили навички психічної саморегуляції, уявлення про структуру багатовимірного всесвіту, етика і різноманітні види мистецтва, творчість в науці і техніці, розвиток яких був на високому рівні.

І для тих, хто потім обирав для себе реалізацію вищого сенсу життя — пізнання Творця, існували духовні посвячення. Це вже була закрита, езотерична освіта. Цьому навчали тих, хто усвідомлював саме вищі смисл і мету своїх життів. Їхніми Вчителями були, в тому числі, Божественні Душі, що мали матеріальні тіла, які в таких випадках є інструментами Божественної Творчості.

Довгий час існування цивілізації Атлантиди дозволив завершити цикл еволюції багатьом райським душам, які влились у Творця і більше вже не потребували втілень.

А через те душі, які, отримавши матеріальні тіла, рушили шляхом отримання матеріальних насолод, в тому числі, через секс, — за їхньої допомоги відбулося творення нових рас людей — тих, хто зростав потім як свідомості уже на цій планеті. Це були нові «сходи» молодих душ, яким належало пройти довгий процес еволюції.

Таке змішування рас породило безліч легенд і міфів про богів у різних народів. Елізабет Хейч дуже достовірно описала наявність на Землі в ті часи рас людей з дуже відмінним рівнем розвитку свідомостей і тіл. Змішування цих рас через сексуальне поєднання і народження потомства прискорило процеси еволюції.

Ті ж, Хто досяг Злиття з Творцем, — Ті вже більше не втілювались, за винятком небагатьох, хто взяв на Себе піклування про нове покоління людей.

Вони втілювались раз-по-раз, даючи людям знання про Вище. Все це — довгий процес, який триває тисячоліття, ви також можете встигнути взяти в ньому участь.»

Ну і закінчу я сьогоднішню бесіду наступними словами Адлера:

«Саме традиції Атлантиди хотів відродити на Землі Піфагор з допомогою своєї Школи, саме це Ми намагаємося зробити для людей зараз за вашої допомоги.

Світ Божественних Душ готовий прочинити вікна і розповідати людям про головні і значущі для людства зараз завдання еволюції свідомості. Це, в тому числі, ступінь перетворення свідомості-душі на духовне серце, що свідчить, що «людина-тварина» стає воістину людиною. Це той ступінь, з якого починається навчання Божественності».

 

Медитації

Таким чином, що ж потрібно нам практично робити для того, аби виконати Волю Бога, оголошену через Тота-Атланта — Гермеса-Трисмегиста?

Нічого ж немає в тому, що він говорив, відмінного від того, що говорять Інші Божественні Вчителі. Вони говорять про одне і те ж: про те, що потрібно етично очиститися.

Що це означає? Це означає, передусім, — позбутися тих егоцентричних емоцій і потягів, позбавитися від грубощів, насильства.

Зрозуміло, треба розуміти і спільну стратегію духовного просування людини.

Ну а далі?... Далі потрібно робити знову ж саме те, до чого нас закликали і будуть закликати Божественні Вчителі: розвивати в собі якості духовного серця!

Якщо ми навчилися жити в чакрі анахаті, світити із неї на оточуючий світ і сприймати довкілля крізь цю чакру, то ми зможемо знайти спокій, без якого нам нічого не вдасться здійснити на духовному Шляху. Зможемо знайти — ту само ісихію

Далі навчаємося обіймати собою Бога… Поступово будемо цьому навчатися…

Ми повинні сформуватися як духовні серця всередині кліток грудних! Коли ж ми їх переростаємо — ми із них вириваємося назовні!

В який бік? Назад. Легше за все і правильніше, з точки зору свідомості, — це виходити, вириватися, випадати із анахати назад. І там ми будемо відчувати себе вже як все більше і більше духовне серце.

Спочатку ми зможемо заповнювати «кокони» дерев сили або просто рослин, які вщерть наповнені своєю життєвою силою з витонченою енергетикою.

Потім ми навчимося сприймати Божественних Вчителів, в тому числі, Тота-Атланта або Гермеса Трисмегиста… — все одно, як називати. Але зараз Він віддає перевагу називати себе Тотом-Атлантом, тому і звертатися до Нього має сенс саме з цим Ім’ям.

Ну і простори можуть нам допомогти (простори морські, простори степів, пустель) для того, щоб розливатися над ними духовним серцем, причому обов’язково з руками, що пестять все живе… спочатку — в Творінні. Розвинувши ці Руки Любові — ми зможемо обнімати ними Святих Духів, а потім і Творця в Його Обителі!

Допоможуть в цьому, наприклад, такі медитації, як «Піраміда», «Храм».

Та все це, зрозуміло, краще робити на спеціально призначених для цього енергетично значущих місцях — на позитивних місцях сили, на робочих майданчиках наших Божественних Учителів. Якщо це робити в несприятливому енергетичному середовищі, то просто нічого не вийде. Тобто потрібно активно шукати місця сили, сприятливі для кожного етапу духовного росту. Для кожного етапу, для кожної великої медитації можна знайти адекватні місця сили. Їх може бути в арсеналі кожного духовного шукача десятки і сотні…

… Ще нагадаю, що Елізабет Хейч, Яка пройшла весь цей Шлях і стала також Божественним Учителем, навчаючись, перш за все, у Божественного Птахотепа, — вона одного разу відчула себе Пірамідою. Що це означає? Вона заповнила собою медитативний образ Піраміди.

І Тот-Атлант пропонує цю медитацію: заповнення собою Піраміди. Як? Треба в образ Піраміди випливти із анахати тіла назад і заповнити Піраміду. І вершина її нехай буде в нескінченній височині, основа — глибоко, начебто по той бік нашої планети…

А далі — треба шукати подальші ключі, як Тот-Атлант пише! Шукати — де? Під Пірамідою!

Зрозуміло, за один чи декілька днів цю медитацію не засвоїти. Вимагається поступове зростання свідомості, яке може продовжуватися місяці, роки. Та заради здобуття Божественності, заради виходу із колеса Санжари, заради того, щоб стати такими, як наші Божественні Вчителі, щоб з Їхнього рівня допомагати втіленим людям, — заради цього треба попрацювати, цьому варто присвятити життя!

А ще більш удосконалена, ніж «Піраміда», медитація — «Храм». Тобто «Піраміду» можна розглядати як приватний варіант, що готує до ще більш досконалої медитації «Храм».

Храм — який? Такий, якими є православні храми. Можна із анахати випливти назад в башту Храму і заповнити її собою. Потім виявляється, що під баштою є сам простір Храму, і він — великий. Так ми поступово зростаємо, заповнюючи весь Храм, — і це за один день не робиться.

Коли ми навчилися вільно заповнювати собою весь Храм величезний, як та Піраміда, про яку я казав, — то виявляється, що є ще й Підхрам. А якщо зробити два Храми — справа і зліва — і взяти кожного з них на долоню із Підхраму, — то між руками, як відомо, у нас виявляється анахата…

Ось так, розвиваючи себе як духовне серце, дуже просто увійти в Злиття з Творцем в Його Обителі.

Чим відрізняється медитація «Піраміда» — від медитації «Храм»? Тим, що ми перетинаємо «Дзеркало» за допомогою медитації «Храм» природним чином. Медитація «Піраміда» не така зручна для такої роботи над собою: ми можемо виявитись в 1-ому Брахманічному прояві. (Для того, щоб орієнтуватися в еонах в структурі Абсолюту, я раджу познайомитися з нашою книгою «Екопсихологія», там в кінці ми наводимо схему вивчення структури Абсолюту. Тоді — все це стане зрозумілим.)

Тобто, про що я зараз кажу? — Про те, що є два варіанти вертикальності: вертикальність фізична — і вертикальність медитативна.

Вертикальність фізична — це геометрична лінія зверху до центру Землі.

А вертикальність медитативна — дещо інша, вона — нахилена. Якщо відчути себе в шезлонгу, ну або, кому цікавіше, в кріслі у стоматолога (сучасні крісла мають кут нахилу спинки на 45 градусів приблизно)… Таким чином, якщо ми відчуємо себе в кріслі у стоматолога або в шезлонгу, — то ось ця істинна медитативна вертикаль буде перпендикулярна до тіла, що лежить. Це — дуже важливо освоїти на вищих етапах медитативної роботи. Цей медитативний принцип нам подарувала Божественна Сур’я.

Навіщо це потрібно? Для того, щоб навчитися легко і природно перетинати те саме «Дзеркало».

І, зокрема, можна згадати те, чому навчав Хуан Матус (дон Хуан). Він навчав, що духовний воїн має навчитися перетинати весь «діапазон еманацій», причому дуже швидко, миттєво.

Ось, якщо ми освоюємо таку медитативну вертикальність, то це дозволяє легко перетинати всі еони: від пекла, тобто темряви зовнішньої, за межами Бога в аспекті Абсолюту, — до Обителі Творця. Це, насправді, робиться дуже легко і швидко! Треба підтягнутися до межі з пеклом (туди залазити не варто, потрібно всього лише знати, де воно перебуває, де його шукати) — і звідти, розслабившись, ми можемо «плюхнутися» в Обитель Творця, як в Океан Божественного Вогню, — і розчинятися в Його Блаженстві!

Ось так і реалізується вчення і Тота-Атланта, і всіх Божественних Вчителів!

Прекрасно те, що Вони описують це єдине для всього всесвіту Вчення про ріст душ — дещо різними словами, даючи дещо різні акценти з конкретних медитативних прийомів розвитку нами себе!

Кожен із Них прагнув подарувати нам свої особисті улюблені медитативні прийоми. Ось ми і вибудували схему — «сходинки», якщо бажаєте, — якими можна дістатися до Обителі Творця — з тим, щоб стати Ним і з Нього допомагати іншим душам, які еволюціонують!

Запрошую вас на цей шлях! Вперед, друзі!

 

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]