Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Лісові лекції до фільмів

Головна > Книги > Лекції

 

 

Володимир Антонов

Агні-йога

 
(лісова лекція до фільму)


Термін Агні-йога вперше був почут подружжям Миколою та Оленою Реріх від мешканців гір під час експедціі по Центральній Азії. Він означає Злиття з Божим Вогнем або ж Шлях до такого Злиття. В данному контексті це подібний до полум'я стан Найвищої Божої Свідомості. Цей стан Бог може приймати у певних ситуаціях.

Реріхи розвили Вчення Агні-Йоги та принесли його до Росії та інших країн, ось тому тепер термін Агні-Йога існує у нероздільному зв'язку з їх іменами.

Саме подружжя Реріхів було дуже вдалою парою: він — пристрастний мандрівник, талановитий живописець, вона — вірна його супутниця, яка знайшла до того ж пророчу здатність — тобто здатність обопільної бесіди з Богом. Та результатом цих святих бесід стали щоденники Олени Реріх, які склали 14 томів під загальною назвою Жива етика.

Що являють собою ці записи? Вони — дуже неоднорідні, часто важкі для сприйняття, текст у багатьох місцях не відредагован літературно, найглибші істини перемежовуються явними жартами Бога, довгими наборами речень, що позбавленні змісту. Чому так?

Справа в тому, що за задумом Бога ці записи зовсім не були призначені для опублікування саме в такому вигляді: Бог вказував видати лише тематичні вибірки з них.

Причина ж якісної неоднорідності тексту полягає у слідуючому. Бог, тренуя пророчу здатність Олени Реріх, наполягав на введені саме систематичних, щоденних записів. Але для цього не завжди опинявся актуальний на цей момент матеріал. І тоді, очікуючій слова Божого Олені Реріх, давалися — що типово у таких випадках, просто майже безглузді потоки красивих фраз.

А жарти, що мовляв: ноги холодіють від того, що вся енергія пішла на розпал серця, — надавались лише для того, щоб в важкі хвилини збадьорити втомлених подорожніх.

Ще однією, вимагаючою особливого згадування, особливістю текстів, є розширення меж термінів "вогонь", "вогненність" також і на просто психоенергетичні процеси та явища. Робилось це з метою завдати настрій енергійності, пафос боротьби. Але для розуміння Вчення читачу слід дифференціювати поняття Божого Вогню — та, з іншого боку, "вогненних" проявів психічної діяльності людей та духів.

"Вогненною" енергійністю просякнуті усі тексти Живої етики, дивовижні по силі виразності живописні полотна Миколи Реріха. І це стало однією з сильніших рис розпочатого через Ререхів духовного руху.

Рух Агні-йоги вніс вагомий внесок у духовне пробудження людей, перш за все, Росіі, які опинились жертвами атеїстичного насилля з боку КПРС, а потім, звироднілої до рівня народних казок, домінуючої релегійної ідеології. В цінніших вказівках, котрими наповнені книги Живої етики, Бог в черговий раз дав людям роз'яснення щодо, що є Бог, людина, еволюція, сенс життя людини, продемонстрував можливість досягнення Досконалості, виходу з кола страждань, можливість пізнати Його, Бога, досягти вищої реалізаціїї себе у злитті з Ним.

Як говорив Бог крізь Олену Реріх, Агні-йога — це "Вчення не на сон грядучий, а для насичення всього життя".

І ось тепер давайте розглянемо основні положення Вчення Агні-йоги:

Перше — про що йдеться в Агні-йоги про Бога?

Головний аспект Бога — це Початкова Всесвітня Свідомість, що існує в Його Обітелі, названою в данному випадку, в Агні-йоги тобто, Безмежністю. Бог може мислитись як Батько та Мати всього іншого сущого. Він є (ось це дуже важливо!) Єдністью Множини — тобто взаємозлита Єдина Сукупність усіх Досконалих, які коли небудь влилися Свідомістю в Нього. Саме це, цитую, "Спільна Свідомість керує світом".

Будова всесвіту багатовимірна. Вона представлена шарами, тобто, еонамі, локамі: інші терміни, що виражають те ж саме, шарами шкали, в яких мешкають свідомості, що знаходяться на різних щаблях еволюційного просування. Шари багатомірності розрізняються за ступенем витонченості. Чим більш витончена свідомість — тим на більш високих щаблях еволюційної драбини вона перебуває.

Межа витонченості це і є Початкова Свідомість, суще у вищому, початковому шарі.

 Шлях еволюційного сходження є витончення свідомості і його зміцнення в усе більш високій витонченості.

І «Безмежність (тобто, Обітель Творця) є межа людських можливостей.

... Говорячи про Безмежність (це я цитую), ми не будемо уявляти її як щось пусте і безмірне, але як щось повне.

А індивідуальні людські свідомості (і, як ми вже обговорювали, не тільки людські) розташовуються як би на східцях багатовимірних сходів, до вершини якої ми і повинні прагнути. Тільки сходи ці ведуть нас не вгору в звичайному розумінні, а вглиб багатовимірного Творіння до Творця. При цьому орієнтиром нашим є «Свідомість Вищого Духа, (Яке) є насичений Вогонь.»

* * *

… Термін Ієрархія У Агні-йоги використовується не в загальноприйнятому значенні, а як Сукупність Ієрархів, що вміщують в себе Початкову Свідомість і проявляють Себе у вигляді Брахмана, або, що теж саме, Святого Духа.

«Сили Ієрархії (цитую) об'єднані в двох світах: Провідний  Початок, тобто Ішвара, Творець і Початок, що виконує Велику Волю, тобто це Брахман, він же Святий Дух, Вони є Єдиним Джерелом».

«Вся сила творення тримається на Ієрархії. Тільки в повному усвідомленні Великого Служіння можна зрозуміти красу Духа і міць Ієрархії.»

«... Тільки повне розуміння Великого Служіння може дати учням устремління до явленої Ієрархії. Коли діяльність духу може вміщати Велике Служіння — то всі шляхи до Нас відкриті.»

(Скажи): «Люблю тебе, Господи, і відданий Тобі, Владико, і шаную Тебе, Вчителю!»... — Так можна відданістю... відкрити нові затвори.

... Якщо знаєте невпинне предстояння — то вже маєте найкоротший шлях до Нас.

… Палайте серцем та творіть любов'ю!»

Тепер розглянемо що говориться в Агні-йоги — про те, як реалізувати цей Шлях.

Сенс життя людини складається в зростанні індивідуальної свідомості, яка повинна, розвинувшись, влитися в Творця.

Спочатку кожна людина розвивається у звичайній мирській діяльності. Швидке ж його просування стає можливим з того часу, коли в нього з'являється інтенсивна спрямованість до практичного пізнання Бога.

Ця спрямованість повинна стати пристрасною, «полум'яною», «вогненною» — тоді така людина зможе розраховувати на повну підтримку Ієрархії Сил Світла.

«... На Шляху Вогненному немає самотності і порожнечі, але є лише відрив від світу земного і нестримне тяжіння до світу Вогненного!»

«Долаючий знає, що радість духу полягає тільки в досягненні. Не потребує долаючий людського визнання, бо його досягнення є вінок, сплетений працею і устремлінням!

Тільки герої духу знають справжнє досягнення!

На Шляху до світу Вогненного запам'ятаємо про дерзання!»

«Зміцнити серце на Владиці, є першою умовою на шляху до світу Вогненного».

Шлях просування сходами самовдосконалення — це, перш за все, етичне перетворення себе. Воно вміщує і формування вірної, сильної спрямованості, і очищення себе від таких вад, як:

— лінь,

— насильництво,

— здатність до брехні,

— до зради,

— брутальність,

— корисливість,

— себеслужіння,

— мстивість,

— зарозумілість,

— егоцентризм,

— пошук людського визнання,

— здатність до грубих емоційних станів, таких як:

злість,

роздратування,

ревнощі,

печаль,

туга,

образа,

— також здатність до вживання в їжу тіл тварин,

— вживання алкоголю, тютюну, інших наркотиків.

 З позитивних якостей, які повинні всіляко розвиватися, треба зазначити:

— доброзичливість,

— співчуття,

— відданість Богові,

— смиренність перед Ним,

— спрямованість до пізнання Його і Злиття з Ним,

— готовність допомагати іншим істотам,

— спрямованість до творчості,

— безкорисливість,

— сприйнятливість до краси,

— енергійність у справах служіння та розвитку себе,

— контроль своїх емоцій, — відмова від брутальності,

— культивування витонченості,

— спрямованість до знань, — розуміння сенсу життя,

— розвиток витонченої і мудрої сили,

— володіння вдячністю як властивістю душі,

— дбайливе ставлення до здоров'я, бо воно необхідне для успішної духовної роботи і служіння.

Саме через такий розвиток себе ми робимо Божий Вогонь для себе «неопалюючим».

Найважливішим методом для реалізації більшості наведених етичних принципів є розвиток духовного серця. «Розкриття» і подальше зростання духовного серця стають вирішальним фактором, основою всього духовного Шляху. У тому числі, саме це дає здатність до правильної медитації. А саме медитація є головний метод вдосконалення свідомості, практичного пізнання Бога і Злиття з Ним.

* * *

Причому йти до Бога найкраще громадою — групою однодумців, об'єднаних загальною вищою спрямованістю.

У громаду слід приймати лише відданих справі і чесних людей, а тих, хто проявляють лінь, брехливість, здатність до зради, тих треба безжально усувати від роботи.

Справи громади — це вивчення, обговорення Навчання, практична допомога один одному, зокрема, через Психоенергетичні методи, наповнення один одного любов'ю і розпалювання нею  сердець, практичні заняття з естетики, з очищення та розвитку енергоструктур організму, медитативні практики і так далі.

Групова психоенергетична робота набагато ефективніша для кожного, ніж індивідуальна, бо саме при ній створюється потужне спільне енергополе.

Об'єднання свідомості громадників в їх загальнії любові є підготовкою до Злиття з Божою Свідомістю.

«Наш Вогненний закон приписує до об'єднання свідомостей».

Праця громадників повинна бути їх служінням Богові, вона не повиненна грунтуватися на користі, не повинна бути «себеслужінням».

Члени громади готують себе до зустрічі з духовним Майстром, тільки за допомогою якого можна пізнати проходи в найтонші шари багатовимірного Абсолюту, пізнати Ієрархію. Без Майстра така «трансмутація» неможлива.

"Істинно, якщо знаєте невпинне предстояння, вже маєте найкоротший шлях до Нас.

Людей зазвичай особливо лякає щоденність. Для них вона є символом стомлення...

Тим часом, для Нас (ваша) щоденність є вдосконаленням і сходженням. Вона відчиняє браму Безмежності."

* * *

… Кожна людина на цьому Шляху обов'язково зустрічається з протидією сил зла з боку втілених і невтілених тварюк. Вони — представники хаосу, «чорні» (в лапках, звісно). Їх «чорнота» — не тільки символ, а й реальне, видиме ясновидінням, властивість грубих, брудних енергій, звироднілі, деградовані свідомості.

Хто — вони? Як їх впізнати? Вони — це люди, що живуть в емоціях гніву тобто, злоби, роздратування, осуду і тому подібне. Вони схильні до насильства, до брехні, підлості, зради. Це однаково стосується і до втілених людей, і до людей-духів: адже, развтілившісь, людина зберігає свої душевні якості.

Сили зла, однак, абсолютно необхідні для того хто прямує до Світла — як творці належної напруги, як протидія, яка тільки й здатна загартувати характер воїна. А без пристрасті і напруження всіх сил до вищого горіння пробитися до Мети не можна. Зіткнення з силами зла також змушують тісніше «притискатися до Господа» — і в цьому теж їх об'єктивна значимість.

«... Ті, що йдуть з Силами Світу повинні знати, що без напруженої боротьби — немає перемоги.

... Ніщо не може так нагнітити енергію, як протидія. Тому, до чого винаходити штучні перешкоди, коли «чорні» намагаються з усіх сил збільшити нашу енергію?!

... Потрібно пам'ятати, що позитивні сили творять під натиском сил негативних...

... Не може відбутися рух без напруги, і тому кожне поступальне Вчення має потребу у ворогах і у Вчителі. ... Ніяке нагнітання не пройде без користі. ... Кожне зростання духу потребує обтяжування обставинами.

... Потрібно пам'ятати дві умови. Перше — що людей ворожих слід уникати, бо не вони призначені (до Вищого). І друге — що, може бути, саме ворожість буде (вам) гідним трампліном.

... Але затримка — не у ворогах, порахуйте ближче!

… Творче подолання хаосу... — постійний подвиг. Але битва з темними, лише судома, що ускладнює рух.»

... Так, вплутуватися саме в боротьбу з ними слід далеко не завжди. Важливіше — прийти до своєї Мети та допомогти тим, хто йдуть з тобою.

* * *

... Сили, що з'явилися для Служіння Світлу, не втручаються в карму, як думають деякі, не посвячені в міць карми. Сили Світла спостерігають за діями людськими, даючи напрямок, але не втручаючись у життя."

Лише духовні невігласи озлоблюються земними стражданнями, заганяючи себе в ще більш глибокі шари пекла.

Бог говорить: «Я Сам — вам Помічник!».

Кращий засіб від усіх бід — Злиття з Ним. Якщо ми перебуваємо в цьому Злитті то ми маємо Його Щит. «Всі залякування — мізерні. Навіть зустріч з сильними темними сутностями не є небезпечною, якщо збережено міцний зв'язок з ієрархією.»

Але щоб досягти Злиття — треба почати з того, щоб вступити у війну — у війну проти своєї недосконалості.

«Хай люди (зараз) усвідомлюють навколишню небезпеку. ... Життя в тонкому світі (тобто поза втілень), набагато довше. Треба готувати себе до неї.»

«... Жахливо — боятися Світла: адже Вогонь звернеться в полум'я поглинаюче!

... Ледве люди наважуються вимовити найпростіший закон: «Благословенні перешкоди — ними зростаємо!». Випробування досить легко припускаються (людьми), доки вони не настали. Ніхто не хоче прискорювати (своє) просування через перешкоди!

Але ще нестерпніше чути людству про користь страждань. Справа — не в тому, що деякі боялися б болю або незручності, але вони не усвідомлюють життя поза земного існування! Вони готові перетерпіти незручності ночівлі заради завтрашнього свята, але порівняти життя земне з Безмежністю вони не бажають!

Жах перед Безмежністю є неприпустимою ганьбою мислячої істоти!»

* * *

Важливо пам'ятати, що у всіх ситуаціях, в які ми потрапляємо, завжди бере участь Бог. І Він чекає від нас правильних рішень. Вони ж можуть мати місце лише в тому випадку, якщо ми навчаємося мислити не егоцентрично, а Богоцентрічно. Тобто, відчуваючи не себе, а саме Його — Регулятором, Метою, Сенсом, Центром, всіх  відбуваючихся у всесвіті подій.

«Воістину, карма страшна лише тим, хто потопають в бездіяльності.

… Дивіться, як відображається кожен вчинок на коливанні карми.

Можна бачити, як зрада у всіх видах викликає швидке утворення (негативної) карми. Можна багато чому навчитися на подібних спостереженнях. Як сумно бачити людей, що шкодять собі! Можна бачити, як єхидна вражає внутрішнє єство при цих самопораженнях. Ніщо не може відвернути наслідки, бо занадто близькі причина та слідство.

… (І навпаки): Зростання свідомості (духовних подвижників) — істинно — свято Наше!

… (Той, хто вміщає активну, творчу любов, перемагає свою негативну карму і осягає Божий Вогонь. І) «... космічна відвага наповнює (такого) носія Вогню!

... Серед понять мужності саме непереможне — це мужність палаючого серця, коли з усією рішучістю, при повному усвідомленні подвигу явлений воїн знає лише шлях наступу.

З цим подвигом мужності може зрівнятися лише крайня ступінь мужності відчаю. Відчай з тією ж поспішністю прагне від минулого, подібно до того, як мужність палаючого серця долає майбутнє.

Отже, де немає мужності палаючого серця — там нехай буде мужність відчаю! Лише так воїни можуть здобути перемогу, коли натиск великий.

... Який же шлях — самий затверджуючий на Шляху до Нас? Самий вірний шлях є самовідданість подвигу! Самий чудовий вогонь є полум'я серця, насиченого любов'ю до Ієрархії!

... Допомагайте один одному, чуєте?! Допомагайте і в малому, і в великому! ... Допомагайте скрізь, де може рука проникнути! Скрізь, де думка може пролетіти! ... Серце, палаюче допомогою, — Наше серце!».

 Тепер розглянемо, що таке Шамбала і де її шукати?

«Шамбала — необхідне місце (це — цитата), де духовний світ поєднується з матеріальним».

Шамбала — це місце зосередження керуючих життям на Землі Ієрархів. Його можна знайти, в тому числі, в середині земного космічного утворення, в багатовимірній глибині. Шамбала є «Фокусом» «Головного Магніта» для всіх людських душ, які повинні — через «трансмутацію» — увійти туди — у вищий, тонкий шар багатовимірності. Там, у Шамбалі, вони пізнають Вогняне Хрещення, а влаштувавшись там, зливаються навічно з Божим «Я» Споконвічної Свідомості.

Шамбала пізнається крізь розширення духовного серця, до вміщення в нього всіх найтонших світів, включаючи Світ Вогненний Шамбали. Подальше розширення серця дозволяє заповнити ним Безмежність.

Як же реально почати просування до Бога, до Вищих Ієрархів, до Шамбали?

Перше — це етична самокорекція. Вона повинна включати в себе палку спрямованість до Досконалості й активне служіння справі Еволюції через допомогу людям.

Друге — приведення до ладу тіла з його енергетикою, набуття здоров'я.

І перше, і друге мають на увазі обов'язковий перехід на «беззабійне» харчування: тобто відмова від вживання в їжу тіл вбитих тварин. Це має, перш за все, етичне, а потім і біоенергетичне обгрунтування. Без наведення порядку в харчуванні не досягти стійкого здоров'я і не наблизитися до Бога. (Ну, а про організацію правильного харчування ми говорили в книзі Екопсіхологія).

Потім — для тих, хто до цього здатен, — ідуть ступені психоенергетичної роботи, включаючи розвиток чакр і медитацію. Це призводить — при правильній постановці роботи — до поетапної «трансмутації» свідомості: тобто її стоншенню аж до стану Божого Вогню.

«... Людство має усвідомити свій Вогнений центр Ієрархії, який веде і насичує!»

Перші зіткнення з Богом як Живою Істотою відчуваються як ніби сходяча зверху благодать. Це є теж прояв турботи про нас Святого Духа, Його заохочувальні знаки.

Потім — це я вже від себе додам — треба навчитися не тільки відчувати Його Потоки, а й зливатися з Ним, повністю виходячи в Нього зі свого тіла. Це досягається спочатку через медитацію «Пранава». І практикуючи таке Злиття, людина проходить поступово «кристалізацію» або «грануляцію» свідомості, тобто пряме збільшення її кількості та потужності.

 Що ж ще можна сказати про Божий Вогонь?

В книзі Агні-йога Надземне говориться: «Ми кличемо: Вогонь, Вогонь! Але лише деякі розуміють, який Вогонь...».

Так, Вищі Ієрархи проявляють Себе у вигляді неопаляючихся праведників Божого Полум'я. Також Вони можуть з'являтися і над поверхнею Землі у вигляді гігантських антропоморфних Вогненних Образів, що підіймаються в небо.

Можуть Вони і входити в духовні серця відданих учнів, розпалюючи в них Божий Вогонь.

Занурення свідомості духовного подвижника в Божий Вогонь і Злиття з Ним призводить до «спалення» несприятливих залишків карми. А «пропалювання» Їм свого тіла — до його зцілення.

... Все у всесвіті упорядковується Законом тяжіння. Він діє не тільки в матеріальному світі, але і в духовному. І душі також в їх позитивній еволюції рухаються в своєму стоншенні до Вищого Магніту — тобто Свідомості Творця в Його Обителі — в Безмежність. Такий закон Еволюції, встановлений Богом. І краще — слідувати йому, краще жити в згоді з Богом. Цей закон говорить, що ми втілені на Землі, щоб розвивати себе якісно і кількісно, в тому числі, стоншуючи або ( «трансмутуя») свідомість заради переселення у все витонченіши шари Всесвіту, заради збагачення собою Споконвічної Свідомості, тобто нашого Творця.

Хто йде цим Шляхом добровільно і охоче — тому всі вигоди.

Але хто пручається, виривається, чіпляється за матеріальне, відстоює свою відокремленість, зрощуючи своє горде і нікчемне «я», культивує грубість заради досягнення успіху в мирській суєті, — ті стверджують свою відокремленість від Бога, відкидають Його Любов, виховують в собі страшну карму, відправляються в пекло.

Тому Бог пропонує: «... Нехай свідомість розширюється в напрямку «Фокуса»... «Середина — зайнята Ієрархією, з середини виходять усі промені...» Спрямуємося ж до неї!

Шамбалу, в першому наближенні, таким чином, треба шукати зовсім не в горах, де її чомусь всі шукають, а... у вищій просторовій вимірності.

Цитата:  «Як мало людство замислюється над поняттям відповідальності, коли явище Шамбали сприймається людьми як край, явлений для відпочинку! Якби люди знали, що відповідальність за їх наміри несемо! Якби люди знали, що сутність Шамбали є те Джерело, що творить найкращу щабель людству!...

Розуміння Нашого Вигляду людством — так суперечить дійсності!

Ми служимо на просування людства!

... Ніколи не говорилося, щоб покладати на Владику, навпаки, повторювалося: наповнюйтесь Владикою! Величезна різниця між покладанням боязким і недієвим — і наповненням (своєї) сутності Свідомістю Владики.

Як меч непереможний — ламає усі перепони свідомість, ототожнена з Владикою! Не може бути сумнівів там, де запалена свідомість полум'яна! Не буде втомлення там, куди проникло Джерело Сили Невичерпної! Не може увійти страх до храмини обладунків непробивних!

Так, раджу взяти Мої Щити, не вдаючись до «рятівного» заступництва, — але перемогти Злиттям свідомостей».

Подвижники, яких спіткало крізь повновідданість Злиття з Божим Вогнем в Безмежжі, стають «Земними намісниками Ієрархії». За Їх допомогою Бог роз'яснює і конкретизує на вищому рівні компетенції Свою Волю.

Розглянемо, як то кажуть в Агні-йоги про роль духовного серця?

Весь шлях психоенергетичного вдосконалення людини, за великим рахунком, визначається розвитком його духовного серця. Бо всі високі духовні здобутки досягаються енергією свідомості, розширеної з чакри анахату.

«... Хай зрозуміють серце — як єдиний... зв'язок світу видимого з невидимим. ... Лише нитка серця може вести в Безмежність.

... Злиття з Вищим правильнее лише крізь запалений Вогонь серця.

... Щоб зв'язати ланцюг світів (багатовимірного простору), потрібно приділити особливу увагу серцю. Тільки так втримаємося в межах... наростання духу (тобто правильного кількісного зростання свідомості).»

Духовне серце є органом індивідуальної свідомості, в якому продукуються емоції кохання.

Емоції ж є станом свідомості. Вони народжуються зовсім не в головному мозку, а в спеціалізованих структурах свідомості — чакрах.

Увійшовши в анахату, свідомість переходить в стан «серцевого» кохання.

Бог є Любов, тому Злиття з Ним можливо тільки в тому випадку, якщо людина сама перетворюється в Любов і знаходить в цьому стані стійкість і силу.

«Саме серце буде з'єднувачем світів, і тільки воно зможе відповідати Серцю Владики та всій Ієрархії.

... Свідомість, що не вміщює це розуміння, може тільки бурмотіти великі слова, але проводити в життя — не може. Бо тільки серце, насичене Величчю Ієрархії, може зрозуміти всю велич Космічного Закону.

Правильно вказується, що любов є тим провідним, що творить початок. Отже, любов повина бути свідомою, (вірно) спрямованою та самовідданою. ... Серце, сповнене любові, буде дієвим, мужнім і зростаючим до вміщення (Бога).

... Любов подвигу не сувора для тих, хто палає серцем, але вона лякає тих, хто любить свої немочі і хто вагається, обіймаючи своє уявне «я».

Чинник вогню серця не блукає, але стрімко підноситься сходинками

Ієрархії до Вищого Світла. Любов є провідним чинником, що творить початок!»

Отже, Агні-йога — це Шлях полум'яної сердечної любові до Бога. Вона є реалізація ідей бхакті-йоги.

Але треба також розуміти, що здатність до серцевої любові не може бути розвинена одними лише закликами до неї, так само, як і лише психоенергетичними прийомами розвитку чакри анахату. Любовь — є результат комплексного розвитку не слабких душ. І щоб її знайти, потрібно формувати себе за допомогою і звичайних, «земних» діянь, і спеціальних езотеричних практик, і, що найважливіше, за допомогою інтелектуальної роботи з корекції своєї етичної складової.

Розглянемо, що говориться в Агні-йоги про стоншення свідомості?

Стоншення свідомості з поступовим проникненням в усі більш глибинні шари багатомірності — це і є дорога до Злиття себе як свідомості з Божою Свідомістю.

Але духовний Шлях починається не з псіхоенергетики, а з етики.

Розглянуті вище етичні принципи не є якоюсь черговою моральною догмою. Але вони самим безпосереднім чином служать правильному розвитку свідомостей адептів. Вони спрямовані на набуття людиною основних якостей, притаманних Богу в аспектах Творця, Святого Духа і Месії. Ці якості такі: Любов, Мудрість, Сила, а також Витонченість.

Любов ми ростимо через турботу про інших втілених істот, включаючи і рослини, і тварин, і різні групи людей, і людей цілком конкретних, а також через нарощування до відчуття пристрасті — Любові до Бога. Плюс — самовіддане служіння Йому.

Мудрість ми поступово розвиваємо через вивчення себе, інших втілених і невтілених істот, Бога. Її набуття неможливо без служіння Богові, яке проявляється в духовному служінні людям.

А пізнання Бога здійснюється шляхом перенаправлення дослідницького розуму і сердечної любові — на Нього.

Однією з головних ознак мудрості є творча здатність, що розвивається в процесі служіння.

А справжня сила, яка зароджується спочатку з ділової енергійності людини, виявляється на вищих ступенях зростання — психоенергетично потужною та витонченою свідомістю.

… Найважливішим принципом у розвитку в собі Божих якостей є стоншення свідомості.

Воно починається з відмови від грубих емоційних станів, з культивування в собі станів тонких. Лише потім підключаються чисто психоенергетичні техніки стоншення.

 Так от, щоб підготувати себе до справді серйозної езотеричної роботи по самовдосконаленню, — для того-то й потрібні і етична самокорекція, і розвиток здатності милуватися прекрасним і налаштовуватись на нього, і вміння бути ніжними, лагідними.

«КРАСА (це — цитата): Космос стверджує на цій формулі Еволюцію!».

«Одне — абстрактно міркувати про далекі світи, інше усвідомити себе їх учасником.

Лише той, хто не закрив собі шлях до КРАСИ, може зрозуміти, як явище далеких світів (тобто, еонів) близько йому».

«Потрібно спочатку звикати до стоншення своїх емоцій — щоб наситити дух необхідними потягами до миру КРАСИ. Так умовне поняття стандарту (красивості) заміниться істинним розумінням КРАСИ.

... Відверте стоншення емоцій має бути введене в життя."

«... Ми дали принципи дій і справ, які грунтуються на КРАСІ.

... Чудові перлини мистецтва можуть справді підняти і миттєво перетворити дух.

... Потрібно розвивати всі думки, що ведуть до стоншення свідомості; так можна будувати (для себе) вищий щабель.

... Тільки з силою відданості Вчителю (уточню: Божому Вчителю, тобто, Святому Духу або Месії) можна досягти стоншення свідомості.

... Еволюція духу вимагає стоншення, без якого неможливо будувати свідомість.»

«... Тільки тонкі енергії можуть долучатися до тонкого; тому серцем — найшвидше досягнення.

… Психічна енергія розрізняється теж своїми якостями. І стоншення її може насичувати вищі прояви життєвих функцій... ... Стоншуючись, психічна енергія проходить крізь свої східці.»

* * *

Ну Отже, друзі, ми зараз розглянули концепцію ще одного напряму вищої йоги, подаровану нам Богом. І ми ще раз можемо переконатися, що у всіх розглянутих і в нерозглянутих нами також випадках Бог говорить про одне й те ж. Змінюються лише акценти — залежно від конкретних ситуацій.

Приймемо ж ми ці Святі Дари Божі — і підемо цим Прямим Шляхом до Нього, Шляхом Злиття з Ним в Його Обителі!

Успіхів усім!

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]