Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Екопсихологія

Головна > Книги > Екопсихологія

 

Змiст


ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ В БАГАТОВИМІРНОМУ ПРОСТОРІ

Екологiя і екопсихологiя

Що таке людина

Багатомiрнiсть простору

Бог

Бог — i ми

Сенс життя людини

Доля та її корекцiя

Любов, Мудрiсть i Сила

Що таке Любов

Любов до людей

Любов до природи

Бог є Любов

"Кожен вихiд зi стану любовi..."

Егоцентризм — i Богоцентризм

Любов до Бога

Сексуальний аспект Любовi

Виховання дiтей

Поради щодо харчування

Одяг

Нiчний сон

Медицина, здоров'я й доля

Праця в матерiальному свiтi

Духовне служiння

Прив’язаності помилковi й істинні

Учення Бога — i сектантство

Споконвічний Закон – Санатана Дхарма

Коментар до схеми Патанджалі

Яма та ніяма

Асана

Пранаяма

Пратьяхара

Дхарана

Дхьяна

Самадхі

Чакри та меридіани

Медитативнi тренування

Мiсця сили

Формула Бабаджі

Істина

Простота

Любов

Карма-йога (служіння)

Знищення свого нижчого «я» заради злиття з «Я» Бога

Завершення Шляху

ПРАКТИКА ПРЯМОГО ШЛЯХУ

Попередні методи

Початкові методи

Етична самокорекція

Враження — як «їжа» для душі

Початковий контроль своїх емоцій

Про співчуття

Зібраність, енергійність

Хатха-йога

Робота з образними уявленнями («візуалізація»)

Основні методи

«Хрест Будди»

Розминка

Релаксаційні асани

Пранаями

Психофізичні вправи

«Шавасана»

«Латихан». Хрещення Святим Духом

Очищення чакр. Розкриття духовного серця

Виходи з тіла

Розвиток чакр. Дань-тяни

Робота з меридіанами. Сушумна, читрині, жень-мо, «мікрокосмічна орбіта», серединний меридіан

«Кокон»

«Міхурі сприйняття»

Розвиток сили у витонченості  (правильна «кристалізація» свідомості)

«Моржування»

Медитативний біг

Вищі методи

Пранава. «Народження» і «дорослішання» у Святому Духові

Іще про самозцілення

«Тотальна реципрокальність» (Ніродхі)

Вогняне хрещення

«Корінь»

«Підняття» кундаліні

Входження в Обитель Творця

Наш смисл життя (лекція)

Про «древо пізнання добра і зла» (лекція)

Сходини духовного Шляху

Як полюбити Бога? (лекція)

Практика сучасного ісихазму (лекція)

«Сонце Бога» або Як стати Океаном Чистої Любові (лекція)

Як розуміти слово Бог (лекція)

Релігія — і релігійні рухи та школи (лекція)

«Вузький Шлях» до Вищої Мети (лекція)

Атман і Кундаліні (лекція)

Служіння Богові (лекція)

Мистецтво і духовний розвиток (лекція)

Головні принципи викладання психічної саморегуляції дітям та підліткам (лекція)

Мистецтво бути щасливими (лісова лекція до фільму)

Саттва туманів (лісова лекція до фільму)

Саттва весни (передмова до фільму)

Ключі до таємниць життя. Набуття безсмертя (лісова лекція до фільму)

ЗАГАЛЬНЕ ЗАКІНЧЕННЯ

1. Про історію релігії

2. Що потрібно розуміти  під словом Бог

3. Що таке людина

4. Основи методології  духовного вдосконалення

5. Структура людського організму  і будова Абсолюту

6. Якою має бути практика релігійних об’єднань

Кухонные полотенца

Схема вивчення структури Абсолюту 

 

Релігія — і релігійні рухи та школи (лекція)

 

Слово релігія перекладається з латинської мови — як зближення, Злиття з Богом, або як Шлях до такого Злиття.

Усі створені Богом релігійні рухи створювалися Ним серед людей саме з цією метою.

Однак ці рухи з часом завжди спотворювалися людьми — впритул до повної протилежності — оскільки влада в організаціях, що виникали, опинялася захопленою не істинними духовними подвижниками, а агресивними й корисливими примітивами.*26 Задумані й створені Богом організації — люди перероблювали на секти*27.

Проте — то в одній, то в іншій країні — визрівали у боротьбі зі злом релігійних перекручень і потім піднімалися на боротьбу нові герої, які пізнали Творця і самовіддано служили Йому.

Дуже часто над ними знущалися, їх убивали фанатики тих сект. Все ж, багатьом вдавалося створити духовні Школи з метою наблизити до Творця ту чи ту кількість інших світлих душ.

І нині в різних країнах існують й знову з’являються релігійні лідери, які створюють свої релігійні організації.

Втім, ці організації — досить різні. І не можна стверджувати, що всі вони націлюються у правильному напрямку, хоча дуже часто їхні лідери стверджують, що їх веде Бог, що вони чують і виконують Його накази… Але чому ж тоді така різниця? Як же розібратися у цьому?

… Ми вже обговорювали, що в одному й тому ж товаристві в один і той же час — люди дуже несхожі між собою. Серед них завжди:

— більшість становлять молоді психогенетично втілені душі,

— є також більший чи менший (залежно від культурних традицій у цьому соціальному середовищі) відсоток людей, що загрузли в пороках; вони готують себе до пекла; це — покидьки Еволюції; як ми вже обговорювали, у пекло люди готують себе, насамперед, культивуючи в собі грубі емоційні стани: вороже ставлення до кого б то не було, ненависть, гнів, роздратованість; дегенерують також наркомани, включаючи алкоголіків,

— у кожній країні є певна кількість вроджених психічно неповноцінних людей; це можуть бути, наприклад, перевтілення алкоголіків та інших наркоманів, котрі народжуються у батьків з також несприятливими (створеними ними ж самими) долями,

— є люди з середнім і високим рівнем інтелекту, які більш чи менш успішно займаються різними видами соціальної діяльності,

— і є такі, які мають уже ті стадії розвитку свідомості, що дозволяють їм у цьому втіленні реально наблизитися до Божественності й навіть набути Її.

В залежності від цього перебуває і релігійність таких груп людей.

Мені, наприклад, зустрілася секта, де адепти навмисне розвивали у собі здатність інтенсивно ненавидіти — заради магічного владарювання над іншими людьми…

Інша схожа група “магів” з тією ж метою “заряджалася” на негативних місцях сили з пекельною енергетикою…

Існують також секти та групи, створені явними сексуальними маньяками, які маскують свою діяльність під псевдорелігійний зміст.

Або — деякі школи “сучасної психології” створюють диявольські особистості, пристрастю яких є приниження інших людей, знущання над ними. Ці виродки мотивують свою діяльність… необхідністю знищувати “нижче я” у своїх жертв…

… Якщо розглядати більш “пристойний” рівень сектантства, то тут можна виділити такі типові методологічні помилки, як неправильне розуміння локалізації, структури та функції чакр, переважна увага на лише нижні або лише верхні чакри, шкідливе забарвлення чакр у кольори райдуги, безглузді уявлення про способи роботи з кундаліні, що знаходиться, начебто, у куприку, схиляння перед астрологічними фантазіями, орієнтація на “вчителів” із середовища духів та “інопланетян” — замість Святого Духу і т.д.

… Для того, щоб перейти від описів негативних явищ в псевдорелігійному середовищі — до позитивних, давайте розглянемо те, що ж справді корисно розвивати у собі для наближення до кінцевої Вищої Мети:

— Ми вже обговорювали потребу усілякого розвитку інтелекту. Дуже важливо також накопичувати якомога більше природничих знань — з медицини, біології, фундаментальної психології, етнографії, астрономії, також з історії розвитку релігійно-філософської думки. Необхідно гарно розбиратися і в політиці. Адже духовне навчання має на меті те, щоб зрости, у кінцевому підсумку, до Божественності. І лише одними медитативними вправами цього не досягнути: потрібно прагнути наблизитися до Божественної компетентності в усьому найголовнішому! А для цього — необхідна величезна широта світогляду!

— Надто важливо навчитися гармонійному спілкуванню з живою природою. Для того, аби навчитися любити Творця, — потрібно попередньо засвоїти любов до Його Творіння з усіма його тварями. А це неможливо зробити ні в кімнатах, ні в музеях або лабораторіях, ні в храмах. Зате в гармонійних природних ландшафтах із багатством різноманітних проявів життя — за правильного (люблячого, турботливого) до них ставлення — цього досягнути просто й легко.

— Важливо також мати гарне здоров’я: чистота свідомості і її кількісне зростання — неможливі без належного рівня здоров’я тіла. А тому належить вивчати і дотримуватися принципів здорового способу життя — і в харчуванні, і в загартуванні, і в тому, як і у що краще вдягати тіло, і в тому, як його лікувати від звичайних нездужань.

— Навички естетики у різних її аспектах — у музиці, танцях, живопису, фотографії і т.д. — будуть важливі в роботі над витонченням свідомості.

— Сила тіла, яка розвивається за допомогою фізичної праці та спортивних тренувань, сприятиме накопиченню сили витонченою свідомістю. Також досить корисно всім володіти навичками самооборони — щоб не бути лякливими й невпевненими в собі за контактів з представниками людської нікчемності. Проте надмірне захоплення бойовими мистецтвами не може бути розцінене як корисне на духовному Шляху: духовний Шлях — це Шлях Любові, ніяк не агресії!

— Навички психічної саморегуляції, включаючи здатність до релаксації тіла та розуму, до невимушеного переведення концентрації свідомості всередині свого тіла (у тому числі, в чакрах і головних меридіанах), а потім і поза тілом, — це є те, без чого досягнути успіхів у духовній роботі неможливо.

— Все, що було перераховане вище, — є необхідним. Без цього — не обійтися. Та все ж, найголовнішим є розвиток себе як духовного серця — органу сердечної любові. Адже “Бог є Любов”! І саме з цього випливає те, що наближатися до Нього людина може не інакше, як також перетворюючи себе в Любов. Інакше кажучи, потрібно привчати себе жити, не виходячи зі стану любові — навіть щодо тих, хто ворогує з тобою, завдає мук, убиває твоє тіло!

— А ще важливо — мати правильні знання про Бога, про сенс наших життів і про способи його реалізації. Щоб у кожному із нас сформувалося ставлення до Бога як до Реального, Живого Головного Вчителя, як до Мети, Котру належить пізнати, як до Головного Об’єкту Любові, — без цього робота будь-якого релігійного об’єднання не буде належною мірою ефективною.

 

* * *

… І наостанок: як відрізнити справжні пророцтва, що приходять від Бога, — від жартів і знущань мешканців пекла та інших духів?

Для тих духовних учнів Бога, які високо піднялися, це питання не є актуальним: вони бачать очима серця своїх Співбесідників і легко ведуть бесіду з Ними. Божественних Вчителів неможливо сплутати з кимось іще: адже Вони — величезні й саме найвитонченіші Свідомості. Та навіть і кольори Їхні, як Свідомостей, — також протилежні представникам пекла: з одного боку — ніжно-золотисто-білий, з другого — грубо-чорний.

Однак містики-початківці, котрі ще не навчилися співналаштовуватися з Божественною витонченістю, досить часто тут заплутуються.

То чи ж існують критерії вирізнення такого роду інформації, поки не бачиш безпосередньо її джерела? — Так.

По-перше, Бог ніколи не буде пропонувати здійснення вчинків, що завдають шкоди будь-кому.

По-друге, Бог говорить про те, як наблизитися до Досконалості, як допомагати в цьому іншим. Дияволи ж і біси “ллють воду” пустих красивих фраз та провокують на етично невідповідні й погані вчинки. Бог також ніколи не займається передбаченнями, за винятком цілком конкретних ситуацій: наприклад, туди-то їдьте не раніше, ніж у такий-то день, до цього буде погана погода…

… А ще Бог ніколи не братиме участі в заохочуванні порочних людських бажань, наприклад, у стремлінні розбагатіти.

Він сприяє звершенню лише того, що потрібне Йому в Його Еволюції.

Земні ж пристрасті нерозумних людей підтримують лише ті невтілені істоти, котрі самі жили цим і в цьому компетентні…

 


 

*26  Див. [6].

*27  Секти — це релігійні об’єднання, що відійшли у своєму світогляді від істинного знання, запропонованого людям Богом.

 

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]