Духовна література для шукаючих Бога — Головна

Володимир Антонов
Екопсихологія

Головна > Книги > Екопсихологія

 

Змiст


ЕКОЛОГІЯ ЛЮДИНИ В БАГАТОВИМІРНОМУ ПРОСТОРІ

Екологiя і екопсихологiя

Що таке людина

Багатомiрнiсть простору

Бог

Бог — i ми

Сенс життя людини

Доля та її корекцiя

Любов, Мудрiсть i Сила

Що таке Любов

Любов до людей

Любов до природи

Бог є Любов

"Кожен вихiд зi стану любовi..."

Егоцентризм — i Богоцентризм

Любов до Бога

Сексуальний аспект Любовi

Виховання дiтей

Поради щодо харчування

Одяг

Нiчний сон

Медицина, здоров'я й доля

Праця в матерiальному свiтi

Духовне служiння

Прив’язаності помилковi й істинні

Учення Бога — i сектантство

Споконвічний Закон – Санатана Дхарма

Коментар до схеми Патанджалі

Яма та ніяма

Асана

Пранаяма

Пратьяхара

Дхарана

Дхьяна

Самадхі

Чакри та меридіани

Медитативнi тренування

Мiсця сили

Формула Бабаджі

Істина

Простота

Любов

Карма-йога (служіння)

Знищення свого нижчого «я» заради злиття з «Я» Бога

Завершення Шляху

ПРАКТИКА ПРЯМОГО ШЛЯХУ

Попередні методи

Початкові методи

Етична самокорекція

Враження — як «їжа» для душі

Початковий контроль своїх емоцій

Про співчуття

Зібраність, енергійність

Хатха-йога

Робота з образними уявленнями («візуалізація»)

Основні методи

«Хрест Будди»

Розминка

Релаксаційні асани

Пранаями

Психофізичні вправи

«Шавасана»

«Латихан». Хрещення Святим Духом

Очищення чакр. Розкриття духовного серця

Виходи з тіла

Розвиток чакр. Дань-тяни

Робота з меридіанами. Сушумна, читрині, жень-мо, «мікрокосмічна орбіта», серединний меридіан

«Кокон»

«Міхурі сприйняття»

Розвиток сили у витонченості  (правильна «кристалізація» свідомості)

«Моржування»

Медитативний біг

Вищі методи

Пранава. «Народження» і «дорослішання» у Святому Духові

Іще про самозцілення

«Тотальна реципрокальність» (Ніродхі)

Вогняне хрещення

«Корінь»

«Підняття» кундаліні

Входження в Обитель Творця

Наш смисл життя (лекція)

Про «древо пізнання добра і зла» (лекція)

Сходини духовного Шляху

Як полюбити Бога? (лекція)

Практика сучасного ісихазму (лекція)

«Сонце Бога» або Як стати Океаном Чистої Любові (лекція)

Як розуміти слово Бог (лекція)

Релігія — і релігійні рухи та школи (лекція)

«Вузький Шлях» до Вищої Мети (лекція)

Атман і Кундаліні (лекція)

Служіння Богові (лекція)

Мистецтво і духовний розвиток (лекція)

Головні принципи викладання психічної саморегуляції дітям та підліткам (лекція)

Мистецтво бути щасливими (лісова лекція до фільму)

Саттва туманів (лісова лекція до фільму)

Саттва весни (передмова до фільму)

Ключі до таємниць життя. Набуття безсмертя (лісова лекція до фільму)

ЗАГАЛЬНЕ ЗАКІНЧЕННЯ

1. Про історію релігії

2. Що потрібно розуміти  під словом Бог

3. Що таке людина

4. Основи методології  духовного вдосконалення

5. Структура людського організму  і будова Абсолюту

6. Якою має бути практика релігійних об’єднань

Кухонные полотенца

Схема вивчення структури Абсолюту 

 

Багатовимірність простору

 

Простір всесвіту реально багатовимірний. Подібно до того, як сонячне світло співіснує із чистою водою в тому самому просторі, вільно проходячи крізь воду й при цьому мало взаємодіючи з нею, подібно до того, як радіохвилі різних діапазонів вільно існують у глибині простору поза й усередині наших тіл, — подібно цьому скрізь у багатовимірній глибині усередині й поза будь-якими твердими, рідкими або газоподібними об'єктами перебувають інші світи — обителі духів і Бога.

Шкала багатовимірності — це особлива шкала станів енергій, що розрізняються як принципові діапазони. Вектор уваги при вивченні цієї шкали повинен бути спрямований не нагору, униз або в якусь іще сторону, а вглиб. Пласти багатовимірного простору (по-грецьки вони називаються еонами, на санскриті — локами) відрізняються один від одного за ступенем їхньої витонченості-грубості.

Пласт найбільш витончених енергій — це Бог

в аспекті Творця. Він виглядає як нескінченне по довжині найчистіше Світло, подібне світлу ніжного й теплого ранкового сонечка. У Ньому немає ніяких форм. Потрапивши в Нього, всі форми відразу ж розчиняються.

На різних земних мовах люди називають Його по-різному: Бог-Отець, Ієгова, Аллах, Ішвара, Первинна Свідомість, Дао й т.ін. Він є Бог й єврейських пророків, і Ісуса Христа, і Мухаммада (російською мовою його іноді неправильно називають Магометом), і правовірних Китаю, Індії й інших країн, де існують правильні уявлення про Нього.

І лише людське неуцтво, інтелектуальний примітивізм наводять на думку про те, що, коли “імена” різні, то різні й Боги...

Саме з Обителі Творця, із цього першого, споконвічного еона, здійснюється керівництво “будівництвом” кожного нового “острова” багатовимірного Творіння. “Будівельним матеріалом” для створення твердої речовини служить, насамперед, “протоматерія” (протопракріті, бхутакаша).

Цей шар бачиться зсередини — при проникненні в нього — як нескінченний всесвітній простір, наповнений Ніжним Спокоєм і позбавлений яскравого свічення. Він — як стан теплої й тихої ніжної південної ночі з безліччю зірок.

Украй важливим є те, що Творець й еони акаші перебувають щодо всього Творіння ніби по ту сторону “дзеркала”, в “Задзеркаллі”. Так, як у звичайного нашого дзеркала є світла й темна сторони — так і там, у багатовимірній глибині всесвітнього Океану.

Саме про це явище здогадуються фізики, намагаючись заглянути у своїх теоретичних розрахунках в “Задзеркалля” з світу матерії; вони називають енергію еонів акаші... “антиенергією”, “антиречовиною”...

... Для того, щоб створити в безкрайньому Океані всесвіту черговий матеріальний “острівець”, Творець спочатку утворює у ньому локальну зону підвищеного тяжіння (притягання). Це явище в астрономії відомо за назвою “чорних дір”. Туди стягується з навколишнього всесвітнього простору різне космічне “сміття” — мертві планети, метеорити й космічний пил, а також елементарні частки із шару протопракріті. Надтиск і надрозігрів, що виникають у цьому згустку, провокують реакції ядерного синтезу; так утворюються всі елементи таблиці Менделєєва, формуються молекули, у тому числі, органічні. В останні починають втілюватися згусточки протопуруші. Так починається паралельна еволюція органічних тіл і душ, що втілюються в них. Біологами досить добре вивчена еволюція органічних тіл, треба лише враховувати керівну роль Бога у цьому процесі.

Наше — людське — завдання тут полягає в тому, щоб, розвинувши себе — як душу, свідомість — у достатній мірі, пройти шлях від Творіння до Творця, витончуючи себе як свідомість — для того, щоб влитися в Нього, збагативши Його собою.

Такий був “задум” Бога, коли Він утворював нашу Землю. Такий сенс наших життів.

Нам важливо зрозуміти, що ми — не самосущі, ми не маємо права і яких-небудь підстав претендувати на власний егоцентризм, на відчуття власної особливої “значущості”. Тому що самосущий — лише Творець. І все це Творіння разом з нами Він затіяв зовсім не заради нас, а заради Себе, заради Своєї власної Еволюції.

Звідси — і якість наших доль: якщо ми розвиваємося правильно — у наших життях все йде добре, якщо неправильно — Він указує нам на це через наші біль та невдачі.

... По закінченні величезного, за нашими земними мірками, часу, на нашій планеті з'явилися мі-льярди людських тіл i ще більше різновікових i рiзноякiсних людських душ. З них — ті, які досягли Досконалості, вливаються в Бога й більше не втілюються (крім як у якості Месій, Аватарів). Інші втілюються знову й знову — поки не закінчиться час існування даного матеріального “острівця”. При його руйнуванні матерія й ті душі, які не наблизилися до Творця, руйнуються до стану акаші, утворюючи будівельний матеріал для майбутніх “острівців” і життя на них.

... На протилежному від Творця кінці шкали витонченості-грубості перебуває диявольський еон — світ грубих чорних енергій, моторошний за емоційним станом й “липкий”, як нафта. Як туди потрапити — про це поговоримо окремо.

Але існує й обитель для праведників — рай. Кожна людина, розвтілившись, потрапляє в той еон, якого заслужила за життя в тілі на Землі. Але нам належить прагнути до еонів вищих.

Нам, вихованим у середовищі атеїзму й домінуючого релігійного неуцтва, важко, але необхідно засвоїти, що Бог-Отець живе не високо на небі, не на інших планетах, не на якійсь горі й т.п. Він — скрізь у всьому всесвіті — у глибині — усередині наших тіл і поза ними.

І “сходи” до Нього ведуть не нагору, а вглиб. Сходинками ж їхніми є щаблі витончення себе як свідомості. І починаються ті сходинки …в наших духовних серцях.

... Все сказане реально досліджене автором цієї книги, а зовсім не списано ним звідкись або не переказується із чиїхось слів. І пройти цей Шлях повинен постаратися кожний. При цьому важливо знати, що рухатися по ньому треба “зі сходинки на сходинку”, а не перескакуючи через “сходові марші”.

Отже, Обитель Творця існує скрізь, під кожною молекулою матерії. Відстань до неї, як говорив Ісус, не товща за аркуш тонкого паперу [35]...

Бог-Отець — не на небі, Він — скрізь: усередині й навколо наших тіл, під кожною їхньою частинкою. Обитель Його надзвичайно близька! Але... — спробуй, увійди до неї!

Увійти можна лише за Його благословенням. А благословення на це може одержати лише той, хто розвинув себе належною мірою за параметрами Любові, Мудрості й Сили.

 

* * *

Шлях до Обителі Творця — це Шлях поетапного витончення себе як свідомості. Спочатку треба, словами апостола Павла, “відвернутися від зла й приліпитися до добра” [10,18], тобто вийти з п'яних компаній, із середовища грубих і жорстоких людей, знайти красу в природі, у щирому мистецтві, друзями нехай стануть супутники по духовному Шляху. Наступним етапом зміцнення у витонченості буде початкова реалізація потенціалу духовного серця. Потім — очищення чакр і найважливіших меридіанів, включаючи читрині (Брахманаді). Тепер, виходячи з тіла крізь читрині, ми будемо потрапляти одразу до Святого Духу, а медитація Пранава дасть перші злиття з Ним... Так, ступаючи зі сходинки на сходинку багатовимірного Всесвіту, іноді роблячи зупинки, щоб відпочити й освоїтися, ми добираємося до Вищої Обителі Отця, що тепер стає й нашою Оселею.

От — істинний Шлях до Бога. А не злісні мітинги із закликами до розправ з “невірними”, не анафеми (прокляття) на адресу окремих “інакомислячих” або сусідніх сект або навіть цілих народів! То — шлях дияволізації, шлях у пекло.

 

 
 

[Головна] [Посилання] [Контакти] [Книги] [Кондиционеры]