“Егоцентризм — і Богоцентризм
Зрозуміло, що Богоцентричний світогляд не може сформуватися в кожному з нас відразу, наприклад, негайно після прочитання цієї книги. Адже для цього треба не просто продумати концепцію, але реально відчути Бога — тільки тоді можна буде вчитися дивитися на земні ситуації й власне положення в них — ніби Його очима, з Його позиції. Але поставити для себе завдання освоєння Богоцентризму треба прямо зараз. І належить почати готувати себе до цього, борючись зі своїм егоцентризмом.
Відмова від власних благ, задоволень — заради блага інших людей, паралельно з усуненням своєї зарозумілості — це і є початок боротьби зі своїм егоцентризмом.
Альтернативою егоцентризму є щире, тобто розумне й позбавлене насильства, брутальності — ПІКЛУВАННЯ про iнших.
При цьому інтереси інших ставляться вище своїх особистих.
Прийняття на себе відповідальності за благополуччя інших — у родині або будь-якому іншому колективі — от можливість для розвитку в собі потрібних якостей. При цьому відчуття “я” у лідера повинно зникнути й замінитися відчуттям “ми”, де мого особистого інтересу не залишається зовсім.
Дуже яскраво егоцентризм або його відсутність можуть проявлятися в сфері сексуальних стосунків.
Чи виходжу я при сексуальній взаємодії зі своїх особистих інтересів, чи ж з інтересів партнера? — от принципове питання кожного до себе для самоаналізу й самоконтролю.
Будь-яке насильство, будь-яке примушування у сексі — от прояв огидних якостей душі!
Ще один із проявів егоцентризму — коли чоловік не піклується про запобігання небажаної вагітності своєї подруги.
Вважаю, що кожен чоловік мусить взяти собі за неухильне правило — ніколи не здійснювати еякуляцію в статеві органи жінки без її на те явно вираженої згоди.
Ще приклад — коли чоловік після дефлорації продовжує статевий акт заради власного задоволення, ігноруючи біль “коханої”.
Таких прикладів можна підібрати ще багато.
І огидність поводження багатьох жінок не уступає такому у багатьох чоловіків.
Або візьмемо сферу харчування. Адже переважна більшість людей навіть не замислюється, харчуючись виробами із трупів тварин, що ті відчували біль, страждали, вмираючи, заради всього лише задоволення наших жорстоких смакових звичок, заради нашого задоволення!
Харчування “забійною” (тобто м'ясною й рибною) їжею не є необхідністю: всі потрібні людині елементи їжі ми одержуємо з рослин, молочних продуктів та яєць. “Забійне” ж харчування тільки засмічує наші організми солями сечової кислоти (викликаючи різноманітні прояви подагри) і грубими енергіями, що залишилися в трупах від страху й болю смерті.
Харчування трупами тварин несумісне з духовними успіхами, у тому числі тому, що не відповідає етичній зрілості людей, що так харчуються. Про це Бог говорив людям постійно [10,14,18]. Але ми бачимо, яка безліч релігійних “пастирів” сама вимагає від адептів харчування тілами тварин — інакше, мовляв, чого доброго, загордитеся! Вони повинні зупинитися, зрозумівши, що діють проти Бога, проти Еволюції, калічачи душі людей, які довірилися їм.
Бог же хоче від нас Любові.
* * *
Найважливішу роль у знищенні в нас наших егоцентричних нижчих “я” можуть зіграти спеціальні медитативні прийоми. Мова йде про поетапне освоєння медитації “тотальна реципрокальність”. Її суть полягає в тім, що свідомість активно переходить у стан “не-я”, розподілившись за межами тіла, поза ним, при цьому вектори уваги спрямовані убік тіла.
Так відбувається чергове ламання власного егоцентризму й здійснюється принциповий крок до Злиття з Богом і бачення земних ситуацій з Його позиції, Його очима.
Саме цей медитативний прийом дозволяє наприкінці Шляху досягти повного Злиття з Ним у Його Обителі.